Raksti&pētījumi&stāsti

Krievijas cauruļvadu gāzes eksports uz Eiropu sasniedz šogad augstāko līmeni

Anderss Beverens, AgroPols
01.08.2024

"Uzdūros" kādai šodienas ziņai no Reuters: "Krievijas cauruļvadu gāzes eksports uz Eiropu sasniedz šogad augstāko līmeni" ej.uz/ghn9 Tā vēsta, ka Krievijas enerģētikas giganta Gazprom vidējās dabasgāzes piegādes Eiropai jūlijā sasniegušas šā gada augstāko līmeni, kas ir par 5,7% vairāk nekā gadu iepriekš un par 12% vairāk nekā jūnijā, liecina Reuters aprēķini. Mēneša pieaugums atspoguļoja cauruļvada no Krievijas uz Turciju tehniskās apkopes beigšanos, un analītiķi minēja arī sezonālu pieprasījuma pieaugumu, jo komunālie uzņēmumi sāka iepludināt gāzi krātuvē pirms ziemas. Aprēķini, kas balstīti uz datiem no Eiropas gāzes pārvades grupas Entsog un Gazprom ikdienas ziņojumiem par gāzes tranzītu caur Ukrainu, liecina, ka vidējais cauruļvadu eksports dienā izaudzis līdz 91,5 miljoniem kubikmetru (tas līdzinās 965,3 MW*h) šā gada jūnijā. Izziņai: Inčukalns pašlaik pildās ar diezgan noturīgu tempu ~60-70 MW*h dienā. Šā gada Gazprom dabasgāzes eksports uz Eiropu sasniedzis aptuveni 18,3 miljardus kubikmetru (193 GW*h). Tie ir aptuveni 8 Inčukalna krātuves tehniskās jaudas apjomi. Ja indikatīvi pieņemam vienkāršotu šā gada vidējo dabasgāzes TTF cenu 30 EUR/MW*h, tad Eiropas valstis Gazpromam (konkrēti kodolpundura režīmam) tomēr jau varētu būt samaksājušas kādus 5,5 GEUR. Summa, kas principā varētu būt tuva visam palīdzības apjomam, ko Eiropas valstis sametušas šogad kopā Ukrainas atbalstam. Vēl tagad. Trešajā kara gadā. Par cauruļgāzi. To, kuru nenopērkot Mskjas režīmam tiešām nebūtu kur likt. Atšķirībā no sašķidrinātās. Un tā ir mūsu relatīvā dienvideiropa. Jā, tas ir kādas 5 reizes mazāk nekā 2018.–2019. gadā, kad gada plūsmas uz Eiropu sasniedza maksimumu 175–180 miljardu m3. Gazprom nav publicējis savu ikmēneša statistiku kopš 2023. gada sākuma un neesot atbildējis uz Reuters komentāru pieprasījumu. Saskaņā ar Reuters aprēķiniem Krievija 2022.gadā pa dažādiem maršrutiem Eiropai kopumā piegādāja aptuveni 63,8 miljardus m3 (673 GW*h) gāzes. Apjoms turpināja samazināties vēl par 55,6% līdz 28,3 miljardiem m3 (298 GW*h) pagājušajā gadā. Jā, Gazpromam gada pārskats uzrādot zaudējumus. Bet tie varēja būt vēl par 6 GEUR lielāki jau šajos aizvadītajos 7 mēnešos.


"Uzdūros" kādai šodienas ziņai no Reuters: 
"Krievijas cauruļvadu gāzes eksports uz Eiropu sasniedz šogad augstāko līmeni" 
ej.uz/ghn9 


Tā vēsta, ka Krievijas enerģētikas giganta Gazprom vidējās dabasgāzes piegādes Eiropai jūlijā sasniegušas šā gada augstāko līmeni, kas ir par 5,7% vairāk nekā gadu iepriekš un par 12% vairāk nekā  jūnijā, liecina Reuters aprēķini.

Mēneša pieaugums atspoguļoja cauruļvada no Krievijas uz Turciju tehniskās apkopes beigšanos, un analītiķi minēja arī sezonālu pieprasījuma pieaugumu, jo komunālie uzņēmumi sāka iepludināt gāzi krātuvē pirms ziemas.
Aprēķini, kas balstīti uz datiem no Eiropas gāzes pārvades grupas Entsog un Gazprom ikdienas ziņojumiem par gāzes tranzītu caur Ukrainu, liecina, ka vidējais cauruļvadu eksports dienā izaudzis līdz 91,5 miljoniem kubikmetru (tas līdzinās 965,3 MW*h) šā gada jūnijā. 
Izziņai: Inčukalns pašlaik pildās ar diezgan noturīgu tempu ~60-70 MW*h dienā.  

Šā gada Gazprom dabasgāzes eksports uz Eiropu sasniedzis aptuveni 18,3 miljardus kubikmetru (193 GW*h). Tie ir aptuveni 8 Inčukalna krātuves tehniskās jaudas apjomi.  

Ja indikatīvi pieņemam vienkāršotu šā gada vidējo dabasgāzes TTF cenu 30 EUR/MW*h, tad Eiropas valstis Gazpromam (konkrēti kodolpundura režīmam) tomēr jau varētu būt samaksājušas kādus 5,5  GEUR. Summa, kas principā varētu būt tuva visam palīdzības apjomam, ko Eiropas valstis sametušas šogad kopā Ukrainas atbalstam. 
Vēl tagad. Trešajā kara gadā. Par cauruļgāzi. To, kuru nenopērkot Mskjas režīmam tiešām nebūtu kur likt. Atšķirībā no sašķidrinātās. 
Un tā ir mūsu relatīvā dienvideiropa - Austrija, Itālija, Ungārija, un vēl dažas valstis. 
Jā, tas ir kādas 5 reizes mazāk nekā 2018.–2019. gadā, kad gada plūsmas uz Eiropu sasniedza maksimumu 175–180 miljardu m3. BET - atkal ar augošu tendenci.

Gazprom nav publicējis savu ikmēneša statistiku kopš 2023. gada sākuma  un neesot atbildējis uz Reuters komentāru pieprasījumu.

Saskaņā ar Reuters aprēķiniem Krievija 2022.gadā pa dažādiem maršrutiem Eiropai kopumā piegādāja aptuveni 63,8 miljardus m3 (673 GW*h) gāzes. Apjoms turpināja samazināties vēl par 55,6% līdz 28,3 miljardiem m3 (298 GW*h) pagājušajā gadā. 
Jā, Gazpromam gada pārskats uzrādot zaudējumus. Bet tie varēja būt vēl par 6 GEUR lielāki jau šajos aizvadītajos 7 mēnešos.

AgroPols

x

Paroles atgadināšana