Politikas jaunumi

Ukraina vēlas pārņemt Latvijas pieredzi lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības modernizācijā

Dagnija Muceniece, LR Zemkopības ministrija (ZM)
09.06.2016

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs trešdien, 8.jūnijā, darba vizītē Kijevā tikās ar nesen amatā apstiprināto Ukrainas agrārās politikas un pārtikas ministru Tarasu Kutoviju, lai pārrunātu abu valstu sadarbību lauksaimniecībā, zivsaimniecībā un mežsaimniecībā.

Tikšanās laikā Tarass Kutovijs pateicās zemkopības ministram Jānim Dūklavam par Latvijas līdz šim sniegto atbalstu Ukrainai lauksaimniecības reformu jomā. Ukraina ir ieinteresēta arī turpmāk turpināt sadarbību ar Latviju tādās jomās kā atbalsts lauku attīstībai, Latvijas pieredzes pārņemšana mežsaimniecībā un akvakultūrā. Abi ministri vienojās, ka nepieciešams turpināt ekspertu mācību vizītes un apmaiņu ar informāciju, kā arī vairāku pilotprojektu īstenošanu. Ukraina augstu vērtē Latvijas eksperta darbu, kuri patlaban strādā Ukrainas Agrārās politikas un pārtikas ministrijā, sniedzot konsultācijas likumdošanas un sadarbības jautājumos.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs uzsvēra, ka Latvija papildus var piedāvāt Ukrainai sadarbību pārtikas drošības jomā, daloties Latvijas pieredzē ES integrācijas procesā, kas ir īpaši aktuāls jautājums Ukrainai saistībā ar Asociācijas līguma ar ES stāšanos spēkā.

LR Zemkopības ministrija (ZM)

x

Paroles atgadināšana