Ziņas no biznesa

AS "Latvenergo" Daugavas baseina upē Aronā ielaiž strauta foreles

AgroPols
22.07.2014

AS " Latvenergo " 18. jūlijā Aiviekstes pietekā Aronas upē ielaida 30 tūkstošus strauta foreles mazuļus, lai sekmētu šīs zivju sugas pavairošanos Daugavas upes baseina mazajās foreļupēs.

Uz Daugavas pietekas Aiviekstes upes atrodas AS " Latvenergo " Aiviekstes hidroelektrostacija, kura nodrošina elektroenerģijas izstrādi no atjaunīgiem energoresursiem. Arī tāda mazā upe kā Arona ar savu ūdens bagātību iekļaujas Daugavas baseinā un dod savu ieguldījumu videi draudzīgas elektroenerģijas ražošanā.

Arona ir Aiviekstes labā krasta pieteka, kas atrodas Madonas novadā. Gan Aronas upe, gan tās pietekas ir ar salīdzinoši lielu kritumu un ir ļoti piemērotas krāčaino un straujo upju iemītniecēm strauta forelēm. Arona Latvijas mērogā ir salīdzinoši liela un makšķernieku vidū populāra foreļupe.

AS " Latvenergo " savā darbībā rūpējas par apkārtējo vidi un bioloģisko daudzveidību daudz plašākā mērogā, tādējādi, papildu jau esošai uzņēmuma mākslīgo zivju resursu atjaunošanas programmai Aronas upē ielaida ap 30 tūkstoši zivju mazuļus. Zivju mazuļi galvenokārt tika izlaisti Aronas upes posmos, kas atrodas Aronas un Mārcienas pagastos. Mārcienas pagasta ģerbonī ir strauta forele, tādējādi AS " Latvenergo " aktivitāte arī simboliski izceļ novada mazo upju bagātību.

Māris Kuņickis, AS " Latvenergo " ražošanas direktors: - AS " Latvenergo " ir svarīga vide, kurā dzīvojam. Līdz ar to, akcentējot uzņēmuma zaļo domāšanu, esam atbildīgi, lai arī Daugavas baseina mazajās upēs tādās kā Arona, saglabātos un pavairotos tik īpaša zivju suga kā strauta forele ."

Zivju resursu aizsardzības un pavairošanas pasākumos ikviena darbība ir vērsta uz videi draudzīgām rīcībām ciešā sadarbībā ar zinātnisko institūtu "BIOR", veicot gan zivju mazuļu izaudzēšanu un izlaišanu Daugavas baseinā, gan realizējot citas aktivitātes.

Katru gadu Daugavas baseinā kopumā tiek ielaisti vismaz 600 000 Baltijas lašu un taimiņu, 700 000 vimbu, zandartu, sīgu un līdaku mazuļu, kā arī 5 miljoni nēģu un līdaku kāpuru. Šogad turpinājās sadarbība ar biedrību "Mēs zivīm" un Daugavā pie Kaibalas tika izvietotas ap 200 mākslīgo zivju nārsta ligzdu, kurās pēc biedrības speciālistu vērtējuma nārsts bija īpaši sekmīgs.

AS " Latvenergo " ikgadējā kompensācijas summa zivju resursu atjaunošanas programmā ir gandrīz 900 tūkstoši eiro. Sākot ar 2015. gadu ikgadējā kompensācijas summa pieaugs un būs jau vairāk kā viens miljons eiro.

Informāciju sagatavoja Ilvija Līvmane, AS " Latvenergo " komunikācijas projektu vadītāja.

AgroPols

x

Paroles atgadināšana