Pieredze

Desmitajā Latvijas lielākā ķirbja čempionātā uzvar 165,5 kg smagais ķirbis no Jaunokras

Jānis Beseris, Maxima Latvija
28.10.2015

Otrdien, 27. oktobrī, Rīgas Zooloģiskajā dārzā jau desmito gadu pēc kārtas norisinājās par tradīciju kļuvušais, SIA "Maxima Latvija" rīkotais, "Latvijas lielākā ķirbja čempionāts", kurā no desmit raženākajiem dārza karaļiem par uzvarētāju kļuva Innas Kozlovskas Jaunokrā izaudzētais 165,5 kg smagais ķirbis.

Šā gada čempionam piekāpās otrās vietas ieguvējs Gatis Badovskis no Skrundas ar 157,5 kg lielu ķirbi, bet godpilno trešo vietu ieņēma Daina Badovska ar 155 kg smago ķirbi. Šogad konkursam pieteiktie dižķirbji nākuši no Skrundas, Jaunokras, Carnikavas, Ādažiem, kā arī citām Latvijas pilsētām un novadiem.

"Latvijas lielākā ķirbja čempionāts desmit gadu laikā ir audzis ne tikai smagāko rekordistu - ķirbju ziņā, bet arī dalībnieku apņēmības ziņā, katru gadu darot visu iespējamo, lai tieši viņu ķirbis tiktu kronēts kā Latvijas lielākais ķirbis. Mums ir prieks redzēt ģimenes, kuras čempionātā piedalās gadu no gada, kā arī priecājamies par jauniem kandidātiem, kas sevi pieteic ar iespaidīgiem dārza lolojumiem," stāsta SIA "Maxima Latvija" Komunikācijas vadītājs Jānis Beseris, izsakot pateicību arī ilggadīgam čempionāta atbalstītājam - Rīgas Zooloģiskajam dārzam.

Šogad sacensībās par diženo dārza milžu svēršanu un mērīšanu rūpējās spēka vīri Agris Kazeļņiks un Aivars Šmaukstelis Jāņa Romanovska virsvadībā. Pēc uzvarētāju paziņošanas un svinīgās apbalvošanas milzu ķirbis tika piešķirts kā kārums launagā Rīgas Zooloģiskā dārza iemītniekiem - skudrulāčiem Larijam un Mērijai un Amūras tīģeriem Toram un Odinam.

Raženākā ķirbja īpašniece balvā saņēma dāvanu karti pirkumiem "Maxima Latvija" veikalos visā Latvijā 350 eiro vērtībā, bet otrās un trešās vietas ieguvēji - attiecīgi dāvanu kartes 220 un 150 eiro vērtībā. Visu 10 finālā iekļuvušo ķirbju īpašniekiem tika piešķirtas dāvanu kartes 70 eiro vērtībā. Šogad Latvijas lielākā ķirbja čempionātā tika pasniegtas saldas balvas arī tām ģimenēm, kuras čempionātā piedalās visilgāk - Badovsku ģimenei no Skrundas un Kozlovsku ģimenei no Dagdas novada Jaunokras.

"Latvijas lielākā ķirbja čempionāta" fināla ietvaros tika noskaidroti un apbalvoti arī labāko darbu autori bērnu vizuālās mākslas konkursā "Karaliskās dārza ogas pārvērtības", kurā piedalījās Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas un Jāņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas (JRRMV) Mazās skolas bērni. Pēc žūrijas un skatītāju vērtējuma tika apbalvoti radošākie bērnu darbi.

Desmitā "Latvijas lielākā ķirbja čempionāta" finālisti un rezultāti:

Vieta Dalībnieks Pilsēta Ķirbja svars, kg

1. Inna Kozlovska Jaunokra 165,5

2. Gatis Badovskis Skrunda 157,5

3. Daina Badovska Skrunda 155

4. Irina Skubiša Skrunda 151

5. Linda Kuzmicka Kadaga, Ādažu novads 140,5

6. Svetlana Skubiša Skrunda 119,5

7. Liene Vēciņa Skrunda 114,5

8. Indars Kuzmickis Kadaga, Ādažu novads 113

9. Diāna Vēciņa Skrunda 113

10. Valdis Magonis Carnikava 88,5

Maxima Latvija

x

Paroles atgadināšana