Kooperācija

LATRAPS apgrozījums septiņos mēnešos pārsniedz 100 miljonu latu

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA)
22.02.2013

Latvijas lauksaimnieku veidotais graudu kooperatīvs LATRAPS sasniedzis jaunu izaugsmes punktu, šā finanšu gada septiņos mēnešos (2012. gada jūlijs – 2013. gada janvāris) pārsniedzot 100 miljonus latu apgrozījumu.
Kā zināms, pērnais gads Latvijas graudaudzētājiem ir bijis īpaši labs, ļaujot izaudzēt rekordražu, kura sasniedza 2,1 miljonu tonnu (CSP dati).

LATRAPS direktors Edgars Ruža: „Šis mūsu kooperatīvam un Latvijas lauksaimniecībai kopumā ir vēsturisks mirklis. Īpašu gandarījumu sniedz tas, ka LATRAPS ir 100% Latvijas lauksaimnieku uzņēmums!”
Kā norāda Ruža, LATRAPS 12 pastāvēšanas gados ir spējis izaugt par nozares lielāko un nozīmīgāko uzņēmumu, ļaujot Latvijas graudaudzētājiem sarežģītajos klimata un ekonomikas apstākļos veiksmīgi attīstīties, pārvarēt krīzes un tajā pašā laikā būt konkurētspējīgiem ar citu valstu lauksaimniekiem, kas tiek ievērojami vairāk subsidēti.
LATRAPS ir arī viens no Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) dibinātājiem. Kā norāda LLKA izpilddirektore Evija Gunika, LATRAPS veiksmes stāsts ir pierādījums tam, ka, zemniekiem kooperējoties, ir iespēja pastāvēt un attīstīties arī nevienlīdzīgas konkurences apstākļos kopējā Eiropas Savienības tirgū: „Esam gandarīti par LATRAPS komandas sasniegumiem un ceram, ka tas būs pozitīvais piemērs, lai kooperācija attīstītos arī tajos lauksaimniecības virzienos, kuros tā pašreiz nav tik izplatīta, kā, piemēram, gaļas nozarē.”
LPKS LATRAPS dibināta 2000. gadā, un ir izaudzis par lielāko graudu un rapšu audzētāju kooperatīvu valstī. Šobrīd LATRAPS apvieno 619 zemniekus visā Latvijā. Saimniecību apstrādājamās platības ir sākot no 20 līdz 4000 ha, un kooperatīvās sabiedrības apgrozījums 2012.gadā bija milj. 91 230 442   LVL.

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA)

x

Paroles atgadināšana