Kooperācija

Mazās lauksaimniecības un mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības piecus gadus varēs saņemt atbalstu 4270 eiro gadā

Ilze Vabole, AgroPols
01.10.2015

Valdība otrdien, 29. septembrī, apstiprināja kārtību, kādā atbilstīgās mazās lauksaimniecības un mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības varēs saņemt atbalstu, lai veicinātu sabiedrību izaugsmi un konkurētspēju, informēja ZM sabiedrisko attiecību speciāliste Rūta Rudzīte.

Atbalsts domāts tām atbilstīgajām kooperatīvajām sabiedrībām, kuru lauksaimniecības preču un pakalpojumu apgrozījums starp sabiedrību un tās biedriem iepriekšējā gadā nepārsniedz 30 tūkstošus eiro, bet mežsaimniecības preču un pakalpojumu apgrozījums starp sabiedrību un tās biedriem nepārsniedz 40 tūkstošus eiro vidēji ar vienu biedru (rēķinot pēc biedriem, ar kuriem ir bijis apgrozījums). Šīs sabiedrības katru gadu, bet ne ilgāk par pieciem gadiem pēc pirmā atbalsta saņemšanas, kā vienreizēju maksājumu varēs saņemt atbalstu 4270 eiro gadā. Atbalstu varēs izmantot biroja telpu īrei, remontam un mēbeļu iegādei, biroja tehnikas, programmatūras un aprīkojuma iegādei, ražošanas iekārtu un laboratoriju aprīkojuma iegādei, kā arī transporta un sakaru izmaksām (izņemot transportlīdzekļu iegādi).

Lai pretendētu uz atbalstu, atbilstīgajai kooperatīvai sabiedrībai ir jāizstrādā biznesa plāns pieciem gadiem un tas jāsaskaņo ar Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas valdi, kura piecus gadus biznesa plāna īstenošanu uzraudzīs. 

Lai pieteiktos uz šo atbalstu 2015.gadā, nepieciešamie dokumenti Lauku atbalsta dienestā pretendentam jāiesniedz līdz 2015. gada 30. oktobrim.

Noteikumi „Grozījumi Ministru kabineta 2015.gada 3.februāra noteikumos Nr.60 „Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu pasākumam „Ražotāju grupu un organizāciju izveide”” stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis”. Vairāk informācijas par noteikumiem – Ministru kabineta mājaslapā

AgroPols

x

Paroles atgadināšana