Kooperācija

"Baltijas dārzeņi" jaunā gurķu siltumnīcā investēs 445 700 eiro

Ingrīda Mičāne, Nac.ag. LETA
28.10.2015

Dārzkopības kooperatīvā sabiedrība "Baltijas dārzeņi" attīstībā investē 445 700 eiro, iegādājoties apgaismojuma iekārtas gurķu audzēšanai 0,4860 hektāru lielā siltumnīcā, liecina ieraksts Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Iekārtas sešus metrus augstajai siltumnīcai jau šā gada novembrī piegādās un uzstādīs konkursa uzvarētājs - Somijas kompānija "Puutarhaliike Helle Oy".

Projekts daļēji tiek finansēts no Eiropas Savienības Lauksaimniecības garantiju fonda.

Kā ziņots, kopumā kooperatīvs plāno turpmākajā piecgadē ik gadu attīstībā investēt vismaz vienu miljonu eiro, iepriekš atzina "Baltijas dārzeņu" izpilddirektors Jānis Bušs. Viņš arī sacīja, ka šogad kooperatīva apgrozījums būs ap 20 miljoniem eiro.

Kā ziņots, uzņēmuma apgrozījums pērn bija 18,86 miljoni eiro salīdzinājumā ar 17,98 miljoniem 2013.gadā, bet zaudējumi - 51 129 eiro salīdzinājumā ar 32 392 eiro peļņu iepriekšējā gadā.

Kā norādīts vadības ziņojumā, zaudējumi skaidrojami ar pērn piedzīvoto kārtējo krīzi nozarē un dramatiskāko produkcijas cenu kritumu pēdējo gadu laikā, kam iemesls ir pārprodukcija Eiropas Savienības valstīs. Tāpat sabiedrībai nācies saskarties ar pieaugošiem debitoru parādiem, kas pārsnieguši divus miljonus eiro. Neraugoties uz zaudējumiem, kooperatīvs turpina realizēt visu biedru izaudzēto produkciju un piesaista jaunus piegādātājus, lai palielinātu realizācijas apjomu un stabilizētu piedāvājumu tirgū. Tāpat kooperatīvs pievērsīs pastiprinātu uzmanību produktu ar pievienoto vērtību ražošanai.

Kooperatīvs reģistrēts 2005.gadā Salaspils novada "Jaunbajāros", sabiedrības valdes priekšsēdētājs ir Kaspars Brunovskis.

"Baltijas dārzeņi" apvieno 15 dārzeņu ražotājus, tajā iekļauti arī siltumnīcu uzņēmumi - SIA "Mārupes siltumnīcas", SIA "Daugavkrasts", zemnieku saimniecības "Kliģēni" un "Liepziedi", SIA "Rītausma", SIA "Bušas".

Nac.ag. LETA

x

Paroles atgadināšana