Zināšanas saimniekošanai

Trīs veidi, kā izmantot piparkūkas svētku noskaņas radīšanai

Lineta Mikša, AgroPols
14.12.2016

Tuvojoties svētku laikam, šķiet neviens nevar pat iedomāties viesību galdu bez iecienītajām piparkūkām, kas ir daļa no svētku sajūtas ikvienās mājās. Populārākās piparkūkas Latvijā ir "Laima" apaļās piparkūkas, kuru pārdošanas apjomi Ziemassvētku laikā pārsniedz vairākus tūkstošus kilogramu. Latvijā iemīļotais cepumu zīmols "Selga", iedvesmojoties no svētku gaidīšanas prieka, piedāvā iepazīties ar trīs interesantiem ieteikumiem piparkūku pielietošanai dekorācijās un gūt ieskatu, kā dekorēt piparkūkas.

1.Piparkūkas svētku tematikas uzsvaram. Gan gatavās, gan mājās ceptās piparkūkas īpašas un unikālas iespējams padarīt, rotājot tās ar cukura glazūru dažādās krāsās. Cukura glazūras pagatavošanai būs nepieciešams 400 ml pūdercukura, 1 olas baltums un 2 pilieni citrona sulas, kā arī pārtikas krāsvielas pēc izvēles. Sākumā putojiet olas baltumu, tad pakāpeniski turpinot putošanu, pievienojiet pūdercukuru, pēc tam – pilienu citrona sulas. Lai piešķirtu glazūrai krāsu, droši pievienojiet dažus pilienus pārtikas krāsvielas pēc izvēles. Kad glazūra sagatavota, iepildiet to tīrā plastmasas maisiņā, kārtīgi masu sabīdiet vienā stūrī, maisiņu sasieniet un galā pārgrieziet tik lielu caurumu, cik tas nepieciešams. Lai ar savām piparkūkām izceltos citu vidū, padomājiet par vienotu tematiku piparkūku dekorējumiem, piemēram, izmantojiet divas krāsas un veidojiet vienotus zīmējumus visām piparkūkām. Noteikti pielāgojiet zīmējumus piparkūkas formai, lai to izceltu un padarītu dzīvīgāku, piemēram, jautrā ziemeļbrieža formas piparkūkai piešķiriet sarkano degunu vai omulīgā Ziemassvētku cilvēciņa kostīmam pogas un rotājumus.

2.Piparkūkas kā egles rotājumi. Kad piparkūkas izdekorētas, tās var izmantot ne tikai vēdera priekiem, bet arī telpas dekorēšanai. Piparkūkas ir īpašas, jo tās ir izcili gardas un spēj radīt svētku noskaņu ar savu īpašo aromātu un daudzveidīgajām formām. Izmantojiet piparkūkas ne tikai galdā celšanai, bet arī svētku dekorācijām, piemēram, iegādātās vai mājās ceptās piparkūkas egles dekorācijās. Sagatavojiet svētku tematikai atbilstošu lentīti vai diegu, pārliecinoties, lai tas ir izturīgs. Mājās ceptām piparkūkām ar zobu bakstāmo vai kādu citu asu priekšmetu, pirms likšanas krāsnī, izveidojiet nelielu caurumu. Ja izvēlaties dekorēt egli ar jau iegādātām piparkūkām, tad, izvērtējot tās formu, atrodiet vietu, kur vislabāk piestiprināt diegu vai arī ietiniet to caurspīdīgā dāvanu papīrā un iekariet eglē.

3.Piparkūkas kā kartītes pievienotas dāvanām. Savukārt, ja egle jau izrotāta, noteikti ar savām īpaši dekorētajām piparkūkām varat piešķirt noskaņu dāvanām, piemēram, standarta papīra kartiņu vietā pievienojiet piparkūku ar novēlējumu un dāvanas saņēmēja vārdu. Izmantojot cukura glazūru, gatavās vai mājās ceptās piparkūkas varat izdaiļot kā vien vēlaties, arī ar vēlējumiem svētkos. Piemēram, uz omulīga Ziemassvētku cilvēciņa vēdera, rakstot dāvanas saņēmēja vārdu. Lai pēc iespējas vieglāk ar cukura glazūru būtu iespējams uzrakstīt, glazūras maisiņam izgrieziet pēc iespējas mazāku caurumu. Pēc tam, kad glazūra jau nožuvusi, piparkūkas pievienojiet dāvanai, izmantojot lentīti vai caurspīdīgu dāvanu papīru.

Lai gūtu vēl papildu iedvesmu piparkūku izmantošanai un dekorēšanai gan svētkos, gan svētku gaidīšanas laikā, apmeklējiet "Selga" radošās darbnīcas lielveikalos "Maxima" īsi pirms svētkiem 21., 22. un 23.decembrī un apgūstiet prasmes dekorēt gatavās piparkūkas ar dažādām krāsainām glazūrām.

Par "Orkla Confectionery & Snacks Latvija":

"Orkla Confectionery & Snacks Latvija" (iepriekš "NP Foods") ir viens no vadošajiem šokolādes un konditorejas izstrādājumu, kā arī uzkodu ražošanas uzņēmumiem Baltijas valstīs. "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" pārstāv šādus produktu zīmolus: Laima, Selga, Staburadze, Ādažu Čipsi un Taffel. Uzņēmums eksportē preces uz gandrīz 30 valstīm, tajā kopumā strādā vairāk nekā 1 000 cilvēki.

AgroPols

x

Paroles atgadināšana