Zināšanas saimniekošanai

Jelgavā atklāts viens no 14 LIAA biznesa inkubatoriem reģionos

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIIA)
30.01.2017

Piektdien, 27.janvārī Jelgavā, Peldu ielā 7 ar svinīgu pasākumu tika atklāts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas biznesa inkubators - viens no 14 LIAA biznesa inkubatoriem reģionos. Tā atklāšanas pasākumā jaunos uzņēmējus un viesus uzrunāja LIAA direktors Andris Ozols, Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, kā arī LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs.

Pasākuma laikā esošajiem un topošajiem uzņēmējiem, kā arī citiem interesentiem bija iespēja uzzināt biznesa inkubatora darbības pamatprincipus, apskatīt tā telpas, iepazīties ar biznesa inkubatora sadarbības partneriem, kā arī iegūt informāciju par LIAA biznesa inkubatora attīstības plāniem Jelgavā un tā darbības teritorijā - Auces, Dobeles, Tērvetes, Jelgavas un Ozolnieku novados.

"Pērn ietekmīgā britu laikraksta “Financial Times" publicētajā pētījumā “Eiropas nākotnes pilsētas un reģioni 2016/2017", kurā apkopoti dati par 294 Eiropas pilsētām un 148 reģioniem mikropilsētu grupā, kategorijās “Sasniedzamība" un “Ārvalstu investoru piesaistes stratēģija" Jelgava atzīta attiecīgi par 6. un 9.labāko Eiropā. Jelgava aktīvi sadarbojas ar mūsu uzņēmējiem, esam atvērti arī jaunu uzņēmēju ienākšanai pilsētā. Pilsētai jāspēj ne vien attīstīt uzņēmējdarbības vidi, bet arī dot konkurētspējīgu izglītību mūsu jauniešiem. Pašvaldība kopā ar Valsts ieņēmumu dienestu rīko bezmaksas konsultatīvos seminārus, un zāle vienmēr bijusi uzņēmēju pilna - tātad mūsu pirmie soļi veiksmīgai sadarbībai ir pareizi. Arī signāli no potenciāliem darba devējiem, kas būtu gatavi ienākt Jelgavā, mums ir. Prieks, ka Jelgavā savu darbību atsāk biznesa inkubators, kas jaunajiem uzņēmējiem būs lielisks atspēriena punkts, bet pilsētai - jauns izaugsmes virziens!" atzīst Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

LIAA direktors Andris Ozols uzsver, ka Latvijas nākotne ir inovatīva, eksportspējīga uzņēmējdarbība, kas spēj nodrošināt iedzīvotājiem nepieciešamās darbavietas visā valstī, stabilu labklājību un drošību par nākotni: "Lai šī nākotne pienāktu iespējami drīzāk, nenovērtējami svarīga ir palīdzība ne tikai jaunas uzņēmējdarbības sākšanai, bet arī jau esošās attīstīšanai. Tāpēc LIAA biznesa inkubatoros tiks nodrošinātas visplašākās iespējas gan attīstīt savu ideju, gan iegūt vērtīgas praktiskas konsultācijas."

Lai veicinātu auglīgu un inovatīvu jauno komersantu attīstību, LIAA 2016.gada 1.septembrī izveidoja 14 biznesa inkubatorus - LIAA reģionālās filiāles visā Latvijā: nacionālas nozīmes centros - Jūrmalā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Valmierā, Rēzeknē un Daugavpilī; reģionālas nozīmes centros - Kuldīgā, Talsos, Bauskā, Siguldā, Ogrē un Madonā un vienu radošo biznesa ideju inkubatoru Rīgā.

Inkubatorā uzņēmumi var saņemt nepieciešamo atbalstu un pakalpojumus uzņēmējdarbības attīstībai. Visiem pakalpojumiem tiks piemērots 50% līdzfinansējums, proti, uzņēmumam no pakalpojuma kopējās vērtības vajadzēs segt tikai 50%, un inkubators attiecīgi segs otru pakalpojuma vērtības daļu.

Inkubatoros ir pieejama arī tā sauktā pirmsinkubācija, kuras ietvaros uzņēmēji var testēt savas biznesa idejas un saņemt bezmaksas konsultācijas.

Informācija par pieteikšanās kārtību inkubatorā un cita informācija pieejama LIAA mājas lapā www.liaa.gov.lv .

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIIA)

x

Paroles atgadināšana