Teritoriju pārvaldība

Samazina aizdevumu procentu likmi lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei

Viktorija Kalniņa, LR Zemkopības ministrija (ZM)
05.07.2016

Otrdien, 5. jūlijā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus noteikumos, kas nosaka atbalsta piešķiršanas kārtību lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei lauksaimniecības produkcijas ražošanai. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai precizētu atbalsta piešķiršanas kārtību.

Izvērtējot līdzšinējos atbalsta pasākuma īstenošanas darbības rādītājus, akciju sabiedrība „Attīstības finanšu institūcija Altum” (sabiedrība Altum) aprēķinājusi, ka pastāv iespēja samazināt sabiedrības Altum aizdevumu administrēšanas un riska izmaksu piecenojuma likmes daļu par 0,3 procentiem. Izmaiņas nosacījumos paredz, ka aizdevumam, par kuru iesniegums sabiedrībā Altum iesniegts pēc 2016. gada 1. jūlija, administrēšanas un riska izmaksu piecenojums ir 2,2 procenti sākotnējo 2,5 procentu vietā.

Tāpat izmaiņas atbalsta piešķiršanas kārtībā paredz, ka no 2017. gada 1. aprīļa vairs neiekļaus ieņēmumos no lauksaimniecības produktu ražošanas Eiropas Savienības agrovides un bioloģiskos atbalsta maksājumu.  

Izmaiņas kārtībā stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” interneta vietnē www.vestnesis.lv . Plašāka informācija par grozījumiem Ministru kabineta (MK) 2012. gada 29. maija noteikumos Nr. 381 “Valsts atbalsta piešķiršanas kārtība lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei lauksaimniecības produkcijas ražošanai” pieejama MK interneta vietnē.

Viktorija Kalniņa
LR Zemkopības ministrija (ZM)

x

Paroles atgadināšana