Teritoriju pārvaldība

Turpmāk biškopības gada sākums būs 1. augusts un pārskats par iepriekšējo gadu būs jāiesūta līdz 5. martam

Ilze Vabole, AgroPols
15.07.2016

Saistībā ar izmaiņām ES normatīvajos aktos Zemkopības ministrija (ZM) sagatavojusi grozījumus noteikumos par valsts un ES atbalsta piešķiršanu biškopībai un tā administrēšanu, ko piektdien, 15.jūlijā, akceptēja valdība, informēja ZM sabiedrisko attiecību speciāliste Rūta Rudzīte. 

Noteikumi precizē kārtību, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts un ES atbalstu biškopībai par Latvijas biškopības programmā noteiktiem pasākumiem. Noteikumi arī precizē termiņus un procedūras informācijas apmaiņai starp Lauku atbalsta dienestu (LAD), atbalsta pretendentu un ZM. 

Pamatojoties uz to, ka ir stājušies spēkā jaunie ES normatīvie akti, noteikumi biškopības gada sākumu atbīda par vienu mēnesi agrāk, un tas turpmāk ilgs no 1.augusta līdz 31.jūlijam (līdz šim bija no 1.septembra līdz 31.augustam). 

Saistībā ar biškopības gada maiņu noteikumos ir mainīts arī pārskata iesūtīšanas termiņš LAD. Turpmāk atbalsta pretendentam pārskats par iepriekšējo gadu būs jāiesūta līdz 5.martam, nevis līdz 5.aprīlim. 

"Noteikumi par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu biškopībai, tā administrēšanas un uzraudzības kārtību” stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis”. 

Ilze Vabole
AgroPols

x

Paroles atgadināšana