Teritoriju pārvaldība

Veidos Latvijas Augļkoku un ogulāju šķirņu sarakstu

Rūta Rudzīte, LR Zemkopības ministrija (ZM)
10.01.2017

Eiropas Savienībā patlaban tiek veidota sistēma, kas nosaka augļu koku un ogulāju šķirņu un piegādātāju reģistrāciju, tādējādi radot kopēju ES augļu koku un ogulāju šķirņu sarakstu, kā arī sarakstu katrā dalībvalstī. Tālab Zemkopības ministrija sagatavojusi noteikumu projektu par augļu koku un ogulāju šķirņu saraksta veidošanu, ko otrdien, 3.janvārī, valdība akceptēja.

Līdz šim tirdzniecībā esošās augļu koku un ogulāju šķirnes nebija obligāti jāreģistrē, bet turpmāk visā ES tas būs jādara. Latvijā tiks veidots Kultūraugu uzraudzības valsts informācijas sistēmas Augļkoku un ogulāju šķirņu saraksts, iekļaujot tajā tās šķirnes, kuras vēlēsies tirgot. Personām, kuras vēlēsies tirgot šķirnes augļu kokus un ogulājus, būs jāiesniedz iesniegums Valsts augu aizsardzības dienestā (VAAD), pievienojot konkrētās šķirnes aprakstu. Iesniegums VAAD un apraksti stādu tirgotājiem būs jāiesniedz par tām augļu koku un ogulāju šķirnēm, kurām nav veikta šķirnes pārbaude un kuras bijušas tirdzniecībā līdz 2012.gada 30.septembrim.

Latvijas aizsargāto augu šķirņu valsts reģistrā esošās šķirnes, kā arī šķirnes, kuras būs citu ES dalībvalstu sarakstos, Latvijas šķirņu sarakstā obligāti jāiekļauj nebūs. 

Šķirņu iekļaušanai šķirņu sarakstā ir paredzēts pārejas periods, un tās varēs tirgot bez iekļaušanas šķirņu sarakstā līdz 2018.gada 31.decembrim, paredz noteikumi.

„Noteikumi par augļu koku un ogulāju šķirņu saraksta veidošanu” stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”

LR Zemkopības ministrija (ZM)

x

Paroles atgadināšana