Apskati, analīzes, vērtējumi

Lauksaimniecības produktu tirgus - tirgi,izņemot laukaugu produktus, stagnē...

Andris Bebrs, AgroPols
09.08.2010

Atkal atjaunota informācija mūsu portāla sadaļā "Nozaru tirgus dati"; - visu produktu grupu nodaļās. Diemžēl, jāatkārto jau iepriekšējā nedēļā teiktais, ka citu labu ziņu, kā laukaugu produktu pasaules tirgus cenu izaugsme, pašlaik būtībā nav - vairumā produktu grupu (liellopi, cūkas, piens, olas) skaidri parādījusies tirgus izaugsmes apstāšanās un lejupslīde. Latvijā pat straujāka nekā apkārtējos tirgos. Un pašlaik izskatās, ka cenu izaugsmi varētu veicināt vien laukaugu produktu cenu atsišanās uz lopbarības izmaksām...


Lauksaimniecības produktu tirgus - tirgi,izņemot laukaugu produktus, stagnē...

Kārtējo reizi esam atjaunojuši informāciju par vairumu no produktiem mūsu portāla sadaļā "Nozaru tirgus dati" . 

Kopumā vērtējot  - joprojām citu labu ziņu, kā laukaugu produktu pasaules tirgus cenu izaugsme, pašlaik būtībā nav - vairumā produktu grupu (liellopi, cūkas, piens, olas) skaidri parādījusies tirgus izaugsmes apstāšanās un lejupslīde. Latvijā pat straujāka nekā apkārtējos tirgos. Un nav pamata optimismam, ka šīs cenas varētu pārskatāmā nākotnē augt...  Cūku liemeņu cenas pēc izaugsmes pazeminājušās. Un joprojām nevar teikt, ka tas nozīmējis Latvijas izcelsmes cūku atgriešanos Latvijas patēriņa tirgū.
Liellopu gaļas ražotājiem turpinās cenu lejupslīde. Un arī kaušanas apjomos nav nozīmīgas izaugsmes.
Ne velti veikalu letes arvien vairāk ieņem gaļas produkcija, kur kā izcelsmes vieta Latvijas vietā norādīta ES.
Putnkopības produkcijas ražotājiem - cenas šūpojas normāli prognozētā līmenī.
Eļļaugu tirgū  turpinās lēna, tomēr stabila izaugsme.
Arī piena produktu tirgū  kopējā izaugsme prakstiski apstājusies.  

Detalizētākai informācijai  - lūdzam iegriezties mūsu portāla sadaļas "Nozaru tirgus dati" - attiecīgo produktu produktu grupu nodaļās.
Ja ir papildu jautājumi, uz kuriem neesam atbildējuši ar savu publicēšanai sagatavoto informāciju - rakstiet par to mums.

AgroPols

x

Paroles atgadināšana