Apskati, analīzes, vērtējumi

Lauksaimniecības produktu tirgus bez īpašiem jaunumiem - praktiski stagnē...

Andris Bebrs, AgroPols
20.08.2010

Un atkal - kopumā vērtējot  - joprojām citu labu ziņu, kā graudu  un eļļaugu pasaules tirgus cenu izaugsme, pašlaik būtībā nav - vairumā produktu grupu (liellopi, cūkas, piens, olas) skaidri parādījusies tirgus izaugsmes apstāšanās un lejupslīde. Latvijā pat straujāka nekā apkārtējos tirgos. Un joprojām nav pamata optimismam, ka šīs cenas varētu pārskatāmā nākotnē augt... 


Lauksaimniecības produktu tirgus bez īpašiem jaunumiem - praktiski stagnē...

Atkal ar prieku piedāvājam Jums atjaunoto informāciju par vairumu no produktiem mūsu portāla sadaļā "Nozaru tirgus dati" . 

Kopumā vērtējot  - joprojām citu labu ziņu, kā graudu  un eļļaugu pasaules tirgus cenu izaugsme, pašlaik būtībā nav. Arī eļļaugie izaugsmepiestājusi. Iespējams - kādu jaunumu tirgū atnesīs runas par iespējamo graudu eksporta aizliegumu arī no Ukrainas - pasaules lielākās miežu eksportētājas zemesun ietekmīgas dalībnieces arī citu laukaugu tirgū. Un šīs ziņas varētu būt patīkamas mūsu laukaugu ražotājiem, bet sāpīgas - lopkopības ražotājiem.
Jo vairumā produktu grupu (liellopi, cūkas, piens, olas) skaidri parādījusies tirgus izaugsmes apstāšanās un lejupslīde. Latvijā pat straujāka nekā apkārtējos tirgos. Un nav pamata optimismam, ka šīs cenas varētu pārskatāmā nākotnē augt...  Cūku liemeņu cenas pēc izaugsmes pazeminājušās. Un joprojām nevar teikt, ka tas nozīmējis Latvijas izcelsmes cūku atgriešanos Latvijas patēriņa tirgū.
Liellopu gaļas ražotājiem turpinās cenu lejupslīde. Un arī kaušanas apjomos nav nozīmīgas izaugsmes.
Ne velti veikalu letes arvien vairāk ieņem gaļas produkcija, kur kā izcelsmes vieta Latvijas vietā norādīta ES.
Putnkopības produkcijas ražotājiem - cenas šūpojas normāli prognozētā līmenī.
Eļļaugu tirgū  turpinās lēna, tomēr stabila izaugsme,kaut uz mirkli arī tā piestājusi.

Detalizētākai informācijai  - lūdzam iegriezties mūsu portāla sadaļas "Nozaru tirgus dati" - attiecīgo produktu produktu grupu nodaļās.
Ja ir papildu jautājumi, uz kuriem neesam atbildējuši ar savu publicēšanai sagatavoto informāciju - rakstiet par to mums.

AgroPols

x

Paroles atgadināšana