Apskati, analīzes, vērtējumi

Pētījums: Latvijā sievietes sieru ēd ar augļiem vai dārzeņiem, vīrieši - ar alkoholiskajiem dzērieniem vai gaļu

Ramona Kalniņa, SIA "Latvijas Piens"
24.04.2014

Latvijas iedzīvotāji visvairāk iecienījuši tieši puscieto nogatavināto sieru (piemēram, Krievijas, Holandes, Čedaras, Trikantāleru), tā atzinuši 83% respondenti Trikāta Siera akadēmijas realizētajā pētījumā. Ievērojami atpaliekot no līdera, iecienītāko sieru topa otrajā vietā ir kausētais siers (47%), bet trešajā vietā (33%) - mīkstais negatavinātais siers (piemēram, Sniega bumbas, krēmsieri, Riccota, Mozarella).

Ievērojami atšķiras otrās un trešās vietas dalījums abu dzimumu vidū - vīrieši vairāk uzturā lieto kausēto sieru (53% vīriešu, 41% sieviešu), savukārt sievietes izteikti biežāk izvēlas mīksto nenogatavināto sieru (46% sieviešu, tikai 19% vīriešu). Aptaujas dati liecina, ka visbiežāk siers kā uzkoda kombinēts ar maizi - 2/3 iedzīvotāju atzīst, ka tā ir iecienītākā piedeva sieram. Bieži sieru lieto kopā ar alkoholiskajiem dzērieniem, piemēram, vīnu un alu (42%), savukārt nedaudz mazāk kā 1/3 iedzīvotāju sieru ēd bez jebkādām piedevām.

"Dzimumu atšķirības ir vērojamas arī piedevu jautājumā. Dāmas aktīvāk izvēlas lietot sieru kopā ar augļiem, dārzeņiem vai baudīt to bez piedevām. Savukārt vīrieši iecienītākos sierus aktīvāk kombinē ar alkoholiskajiem dzērieniem vai gaļu. Salīdzinoši retāk siers lietots arī kopā ar mērcēm, bet pavisam reti - ar medu vai zivīm," stāsta Trikāta Siera akadēmijas idejas līdzautore Ramona Kalniņa, papildinot, ka "Latvijas iedzīvotāji joprojām ir visai konservatīvi siera lietošanas paradumos - gan sieru veidu izvēlē, gan tajā, ko bauda kopā ar sieru, un visbeidzot arī - pasniegšanas veidā. Tas nav slikti, jo tradīcijas ir vērtīgas. No otras puses mēs dažkārt atņemam sev baudu, ko sniedz īpašs garšu apvienojums."

Pateicoties vienkāršajam pagatavošanas veidam, Latvijas iedzīvotāju skatījumā vispiemērotākais brīdis, kad pasniegt siera uzkodu plati, ir pikniks vai dārza ballīte (80%). Vairāk nekā puse respondentu (57%) atzinuši, ka siera uzkodas ir piemērotas jubilejas galdam darbā, savukārt 45% respondentu sieru bauda filmu un spēļu vakaros ar draugiem. Interesanti, ka sievietēm biežāk kā vidēji siera uzkodas iederas jubileju atzīmēšanā darbā, izklaides vakaros ar draugiem un romantiskā vakarā, savukārt vīriešiem tas vairāk saistās ar ģimenes maltītes sastāvdaļu un bērnu ballīti. Piemēram, jaunieši vecumā līdz 19 gadiem izteikti biežāk sieru redz sava romantiskā randiņa galda klājumā (52% pretstatā 39% vidēji), bet pavisam bieži (90%) - kā cienastu darba jubilejas svinībās.

"Par sieru Latvijā cilvēki sāk interesēties arvien vairāk, ar katru gadu ziņkārīgo skaits aug, un tas ir brīnišķīgi! Tomēr mums vēl ir daudz jāmācās un jāskolojas, nezināmā ir daudz vairāk kā zināmā. Mēs nevaram konkurēt ar tādām siera lielvalstīm kā Francija vai Itālija, kur siera namos ir milzīgs siera klāsts. Taču novērojumi rāda, ka vairums latviešu ir nogaršojuši mazu daļu pie mums pieejamā sieru klāsta, vēl mazāk - mēģinājuši dažādas garšu kombinācijas, izejot no ierastajiem rāmjiem," saka pavārs Artūrs Freibergs. "Ciemojoties vienā no Somijas labākajiem restorāniem "Chez Dominique", man bija lieliska iespēja nogaršot puscieto sieru, kas tika vējots jūras sāļajā gaisā un uzsūcis sevī jūras gaisa minerāļus. Tam piedevā rupjmaize ar medu un glāze pus-sausā baltvīna veidoja neatkārtojamu garšas buķeti. Šis ir tikai viens piemērs, ko var panākt variējot ar piedevām sieram, un tas ir tas, kas mums vēl jāapgūst."

Par Siera akadēmiju

Siera akadēmija, kas pieejama vietnē www.trikatasieraakademija.lv , darbojas kopš pagājušā gada nogales. Tā ir virtuāla skola, kas sniedz iespēju uzzināt vairāk par sieru, tā vēsturi, iedalījumu, veidiem, receptēm un interesantiem faktiem, kā arī novērtēt savas zināšanas, izpildot vairāku līmeņu testu. Siera akadēmija ir SIA Latvijas piens iniciatīva ar mērķi popularizēt siera kultūru Latvijā un izglītot sabiedrību par produkta labajām īpašībām un lietošanu ikdienā. Siera akadēmijā patlaban tiek piedāvāts jau otrais līmenis - siera plašu izgatavošanas video meistarklases. Praktiskos video padomus veidojuši Latvijā zināmi pavāri - Jevgēnijs Ponomarjovs no restorāna Gastronome, Juris Dukaļskis, pārstāvot restorānu Trīs pavāri, Artūrs Freibergs, bāra-kafe Yolo šefpavārs, kas zināms kā TV kulinārijas šova Mūsdienu Latvijas garša finālists, kā arī ģimenes restorāna Hercogs šefpavārs un īpašnieks Andris Rūmītis.

Par SIA Latvijas Piens

Latvijas Piens ir trīs Latvijas zemnieku kooperatīviem - Trikāta KS, Dzēse un Piena Partneri KS - pilnībā piederošs uzņēmums, kurā apvienojušies vairāk nekā 600 Latvijas piensaimnieki. Izveidotā siera ražotne darbojas kopš 2012. gada decembra. Latvijas Piens mērķis ir efektīvi pārstrādāt Latvijā ražotu pienu augstas kvalitātes produktos, stabilizēt situāciju piena nozarē valstī, kā arī nodrošināt garantētu iepirkumu un iespējami labāko cenu kooperatīvu biedru saražotajam pienam. Kopuzņēmums vēlas veicināt labklājību laukos, audzēt lepnumu par pašu paveikto un radīt pienesumu valsts ekonomikai. Mērķus Latvijas Piens realizē, ieguldot darbu un zināšanas izcilu produktu izveidē un ražošanā.

Par pētījumu

Pētījumu realizējusi Trikāta Siera akadēmija sadarbībā ar pētījumu aģentūru Snapshots laika posmā no 31. marta līdz 6. aprīlim aptaujājot 886 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Ramona Kalniņa
SIA "Latvijas Piens"

x

Paroles atgadināšana