Mežs

Latvija un Kanāda plāno sadarbību meža nozarē

Antra Elste, LR Zemkopības ministrija (ZM)
25.01.2010

Pagājušnedēļ Zemkopības ministrijā (ZM) viesojās Kanādas Senāta Pastāvīgās lauksaimniecības un mežsaimniecības komitejas priekšsēdētājs Persijs Moklers, lai tiktos ar ZM Meža departamenta direktoru Arvīdu Ozolu un vairākiem Latvijas meža nozares speciālistiem, tostarp arī Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektoru Kristapu Klausu.


Latvija un Kanāda plāno sadarbību meža nozarēPagājušnedēļ Zemkopības ministrijā (ZM) viesojās Kanādas Senāta Pastāvīgās lauksaimniecības un mežsaimniecības komitejas priekšsēdētājs Persijs Moklers, lai tiktos ar ZM Meža departamenta direktoru Arvīdu Ozolu un vairākiem Latvijas meža nozares speciālistiem, tostarp arī Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektoru Kristapu Klausu.

Tikšanās laikā amatpersonas pārrunāja meža nozares aktualitātes un apsprieda iespējas veicināt abu valstu sadarbību meža nozarē, kā arī apmainījās viedokļiem par eksporta tirgiem un vispārējo situāciju mežizstrādē. P.Moklers uzsvēra, ka Kanāda labprāt dalītos pieredzē ar citām valstīm, tai skaitā arī Latviju, jo mežizstrādi vērtē kā vienu no perspektīvākajām nozarēm valstu ekonomiskajā attīstībā.

Tāpat abu valstu amatpersonas apsprieda izaicinājumus, ar kādiem nākas sastapties meža nozarei, un bija vienisprātis, ka koksnes izmantošanas iespējas var paplašināt, izpētot līdz šim neapgūtas jomas, piemēram, arhitektūru.

Iepazīstoties ar situāciju Latvijas meža nozarē, P.Moklers atzina, ka gan Latvijā, gan Kanādā ir līdzīga situācija - abas valstis sastopas ar līdzīgām problēmām, kā arī līdzīgiem izaicinājumiem un iespējām.

Tikšanās noslēgumā Kanādas Senāta Pastāvīgās lauksaimniecības un mežsaimniecības komitejas priekšsēdētājs paziņoja, ka Kanāda vēlas un ir gatava sadarboties ar Latviju, veicot kopējus izpētes projektus meža nozarē, kā arī izteica vēlmi tikties vēlreiz, lai apspriestu iespējamo sadarbību detalizētāk.

LR Zemkopības ministrija (ZM)

x

Paroles atgadināšana