Mežs

Zemkopības ministrs aicina Finanšu ministriju atbrīvot vētrā cietušo mežu īpašniekus no iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksāšanas par vētras rezultātā radīto kokmateriālu realizāciju

Ilze Vabole, AgroPols
25.08.2010

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs 25. augustā  nosūtījis vēstuli Finanšu ministrijai ar lūgumu veikt grozījumus likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” un atbrīvot vētrā cietušo meža īpašniekus no iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksāšanas par vētras rezultātā radīto kokmateriālu realizāciju, informēja ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja   Dagnija Muceniece .

J. Dūklavs vēstulē norāda, ka 8. augustā spēcīgais vējš ir nodarījis ievērojamus postījumus Latvijas mežaudzēm. Pēc Valsts meža dienesta un AS „Latvijas valsts meži” apkopotās informācijas mežs nopostīts apmēram 1600 hektāru platībā, no tiem privātajos mežos nopostīti vismaz 1000 hektāri. Kopā tas veido apmēram 300 tūkstošus kubikmetru koksnes.

„Lauztas koksnes kvalitāte un cena ir ievērojami zemāka par nebojātas koksnes cenu, turklāt vētras seku likvidēšana tik ievērojamās platībās nav iespējama divās nedēļās. Tieši tagad lietkoksne pilnībā zaudē savu kvalitāti un vējgāzēs iegūto koksni varēs realizēt tikai par malkas cenu”, uzsver zemkopības ministrs.

Pēc Latvijas Kokrūpniecības federācijas sniegtās informācijas vidējā lietkoksnes cena šā gada jūlijā bija 31 lats kubikmetrā, malkas cena – 14,3 lati kubikmetrā. Tiek lēsts, ka vētras postījumi meža īpašniekiem sastādīs apmēram 5 miljonu latu zaudējumu. Tālab, lai daļēji mazinātu meža īpašniekiem radītos zaudējumus, Zemkopības ministrija aicina Finanšu ministriju atbalstīt un atbrīvot vētrā cietušo mežu īpašniekus no iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksāšanas par vētras rezultātā radīto kokmateriālu realizāciju.

AgroPols

x

Paroles atgadināšana