Mežs

Noteikti Meža nozares Gada balvas "Zelta čiekurs" 2015.gada laureāti

Māra Mīkule, LR Zemkopības ministrija (ZM)
11.03.2016

Meža dienu komiteja 8.marta sēdē noteica Meža nozares Gada balvas "Zelta čiekurs" 2015.gada ieguvējus nominācijās "Par mūža ieguldījumu", "Par inovatīvu uzņēmējdarbību", "Par ilgtspējīgu saimniekošanu" un "Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā".

Balvu "Zelta čiekurs" nominācijā "Par mūža ieguldījumu" tiek piešķirta par nozīmīgu mūža ieguldījumu nozares attīstībā. Šogad to saņems izcili nozares ļaudis - mežzinātnieks Jānis Bisenieks, kokrūpnieks Andris Krecers, mežsaimnieks Valdis Līdaka, mežsaimnieks Ivars Pētersons un pedagogs Gunārs Veldre.

Laureāti nominācijā "Par inovatīvu uzņēmējdarbību" ir SIA "Dižozols plus", SIA "Latvāņi" un Andis Zelčs, nominācijā "Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā" - Daina Gavare, Jurģis Jansons un Anita Jaunbelzere. Laureāti nominācijā "Par ilgtspējīgu saimniekošanu" ir meža īpašnieki Modris Kalvāns, Gatis Strads un Artis Vaivods. Gada balvas - Lielā Zelta čiekura - ieguvēji šajās nominācijās tiks nosaukti apbalvošanas ceremonijas laikā.

Balvas pretendentu vērtēšanu organizē Zemkopības ministrija, un tā notiek divās kārtās. Pirmajā kārtā kandidātus vērtē eksperti un otrajā - zemkopības ministra vadītā Meža dienu komiteja.

Meža nozares Gada balvu "Zelta čiekurs", kas ir augstākā atzinība par sasniegumiem meža nozarē, pasniegs jau divpadsmito reizi. Meža nozares Gada balvas "Zelta čiekurs" pasniegšanas ceremonija notiks Latvijas Lauksaimniecības universitātes aulā š.g. 6.maijā.

Zelta čiekurs sevī iemieso vienkāršību, atvērtību un Latvijas meža skaistumu: dvēselē vienkāršs, formā izsmalcināts, atvērts kā saule, silts kā mājas svētība un sīksts kā latvietis. Nav precīzāka apzīmējuma cilvēka mīlestībai pret mežu, tāpat kā nav labākas balvas, lai atalgotu cilvēka darbu Latvijas meža labā.

LR Zemkopības ministrija (ZM)

x

Paroles atgadināšana