Tūrisms un atpūta

"Lauku ceļotāja" piedāvājums senioriem izstādē "Balttour - 2016"

Lauku ceļotājs
02.02.2016

No 5. līdz 7.februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks 23.starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus "Balttour 2016", kur LLTA "Lauku ceļotājs" iepazīstinās seniorus ar jauno atlaižu karti "Sudraba ceļasoma" (Silver suitcase) un senioriem draudzīgām lauku tūrisma naktsmītnēm un saimniecībām. Izstādes laikā ikviens seniors varēs iegūt jauno atlaižu karti savā īpašumā (stends A10).

"Lauku ceļotājs" ir izstrādājis jaunu piedāvājumu, kas orientēts uz Latvijas un ārzemju senioriem virs 55 gadiem. To apzīmē zīmols "Sudraba ceļasoma" jeb angļu valodā - "Silver Suitcase". Pēc produkta logo "Silver Suitcase" seniori varēs atrast sev draudzīgas vietas, ceļojumus ar atlaidēm un speciālus pakalpojumus tieši šai vecuma grupai, savukārt seniora karte būs tā, kas jāuzrāda, lai atlaides saņemtu.

Līdz šim ir apzināti tie lauku tūrisma uzņēmēji, kuri vēlas savās saimniecībās uzņemt seniorus, piedāvājot īpašas atlaides vai priekšrocības. Šajās vietās īpaša uzmanība veltīta senioru interesēm un vajadzībām: telpas un tuvākā apkārtne iekārtotas tā, lai pārvietoties ir ērti (piemēram, nav augstu sliekšņu, stāvu kāpņu, dušas un tualetes telpas aprīkotas ar ērtiem rokturiem, viesu un koplietošanas telpas ir pirmajā stāvā), ēdienkartē veselīgi, arī diētiski ēdieni, saimnieki vienmēr gatavi sniegt visu nepieciešamo informāciju un palīdzību. Ērtības apzīmētas ar īpašiem simboliem, kuri arī raksturo brīvdienu vietu. Tie palīdz izvēlēties atbilstošu tūrisma vietu līdzīga dzīvesveida un interešu viesiem, kas netraucē cits citam un jūtas ērti sev līdzīgo sabiedrībā.

Piedāvājumi tiek regulāri papildināti, jo arvien vairāk uzņēmēji gatavi piemērot naktsmītnes un saimniecības senioru vajadzībām. Senioriem draudzīgo tūrisma mītņu un apskates vietu apraksti atrodami mājas lapā: http://www.celotajs.lv/seniors, un pašlaik jau to ir vairāk nekā 50 visā Latvijā.

Atlaižu kartes izplatīšanu ikdienā nodrošina Latvijas Pensionāru federācija ar tās dalīborganizācijām reģionos un Rīgas Latviešu biedrības Pensionēto skolotāju klubs. Tas sniedz iespēju ne tikai izplatīt atlaižu kartes un aktuālos piedāvājumus lauku tūrismā, bet arī iegūt atsauksmes, lai izvērtētu lauku tūrisma pakalpojumu kvalitāti no senioru skatu punkta. Tomēr izstādes laikā, kartes būs pieejamas arī LLTA "Lauku ceļotājs" stendā A10.

Izstādes "Balttour" laikā LLTA "Lauku ceļotājs" iepazīstinās seniorus, kuriem patīk ceļot, ar jauno atlaižu kartes darbību un būs pieejams speciāls izdevums ar senioriem-draudzīgajiem piedāvājumiem Latvijas laukos - naktsmītnes, saimniecības, apskates vietas. Arī izstādes apmeklējums ir draudzīgs senioriem, jo izstādes organizatori paredzējuši 30% atlaidi izstādes apmeklējumam, uzrādot pensionāru apliecību.

Kas ir "Silver Suitcase" - "Sudraba ceļasoma" atlaižu karte?

"Silver Suitcase" atlaižu karte nodrošina atlaides nakšņošanai vai citiem pakalpojumiem noteiktās tūrisma mītnēs un apskates vietās, kuras specializējas senioru apkalpošanā, un īpašos senioru tūrisma maršrutos. Karte darbojas noteiktās tūrisma mītnēs un apskates vietās, kuras iesaistījušās senioru programmā. Tās visas atpazīstamas pēc pievienotā logo. Karte "Silver Suitcase" ("Sudraba Ceļasoma") ir angļu valodā, jo tās darbība plānota arī ārpus Latvijas. Pie tā strādājam kopā ar Eiropas lauku tūrisma federāciju "Eurogites".

Par biedrību "Lauku ceļotājs"

Biedrība "Lauku ceļotājs" ir vecākā un spēcīgākā lauku tūrisma organizācija Latvijā, dibināta 1993.gadā. Biedrības mērķis ir lauku tūrisma attīstība Latvijā kopējā lauku ekonomikas kontekstā, sadarbojoties ar lauksaimniecības, amatniecības, tūrisma, dabas aizsardzības un citām nozarēm. "Lauku ceļotājs" pārstāv savu biedru intereses, iesaistās uzņēmējiem labvēlīgas vides veidošanā, kalpo kā profesionālas informācijas forums un mārketinga platforma. "Lauku ceļotāja" biedri ir 350 lauku tūrisma, lauksaimniecības, amatniecības un citi lauku uzņēmēji no visas Latvijas, biedrības valdi veido 7 vēlēti lauku tūrisma saimnieki, kuri pārstāv visus Latvijas reģionus. Mēs esam biedri Eiropas lauku tūrisma federācijā "Eurogites".

Par izstādi "Balttour"

"Balttour" ir plašākā un nozīmīgākā tūrisma izstāde Baltijā, kas ik gadu atklāj jauno tūrisma sezonu reģionā un rada svētku sajūtu gan nozares profesionāļiem, gan ceļotgribētājiem. "Balttour 2016" vienuviet varēs apskatīt vairāk nekā 470 stendus, kuros savus piedāvājumus prezentēs ap 850 tūrisma uzņēmumu no 40 pasaules valstīm. Trīs dienas Ķīpsalā apmeklētājiem būs iespēja iepazīt jaunus maršrutus un ceļojumu galamērķus, līksmot par pasaules kultūru dažādību, iegādāties ceļojumus un baudīt Latvijas reģionu viesmīlību!

http://www.balttour.lv

Lauku ceļotājs

x

Paroles atgadināšana