Visas NVO

Konkurss jaunajiem lauksaimniekiem „Senču aicinājums”


07.06.2012

Jau trešo gadu Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete kopā ar Latvijas Avīzi un Zemnieku Saeimu, lai veicinātu Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstību, izsludina konkursu jaunajiem lauksaimniekiem „Senču aicinājums”.

Konkursa mērķis ir godināt Latvijas jaunos lauksaimniekus/lauksaimnieces. Galvenā balva tiks piešķirta cilvēkam, kurš veiksmīgi nodarbojas ar lauksaimniecību, piekopj lauku dzīvesveidu, kā arī sociāli atbildīgi veicina lauku dzīves vides saglabāšanu un attīstību.

Šogad konkursa žūrija nolēma konkursu izsludināt jau vasarā, lai būtu iespēja vairāk iepazīt konkursa pretendentus un sekot jauno lauksaimnieku saimniekošanai ilgākā laika posmā. Pieteikšanās konkursam ilgs no š.g. 7. jūnija līdz 6. jūlijam. Apbalvošanas ceremonija kā katru gadu notiks Zemnieku Saeimas organizētāja Lielajā lauksaimnieku ballē, 2013 gada janvārī.

Pirmo reizi konkurss tika organizēts 2010. gadā un par tā uzvarētājiem kļuva Inga un Zigmunds Kalniņi no Kazdangas Aizputes novadā. Par 2011. gada uzvarētāju kļuva Valdis Zujs no Rēzeknes novada Pušas pagasta. Konkursa uzvarētāji balvā saņem pilnībā apmaksātu trīs dienu braucienu ar piedalīšanos divām personām vienā no vadošajām Eiropas lauksaimniecības izstādēm/gadatirgiem/pasākumiem, kā arī tēlnieka Paula Jaunzema darināto balvu. Konkursa veicināšanas balvu 20 cilvēkiem - dalība 2 dienu Jauno līderu personīgās un profesionālās izaugsmes apmācībās.

Par 2012. gada konkursa žūrijas priekšsēdētāju ievēlēts Latvijas Jauno Zemnieku kluba valdes priekšsēdētājs Raitis Ungurs, kurš 2010. gada konkursā piedalījās kā dalībnieks.

Konkursa žūrijas sastāvs:

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte, Lauksaimniecības un lauku attīstības komitejas locekle;

Maira Dzelzkalēja, Zemnieku saeimas priekšsēdētaja vietniece;

Viesturs Serdāns, Latvijas Avīzes valdes priekšsēdētājs;

Irina Pilvere, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultātes dekāne;

Anna Vītola – Helviga, Lauku Atbalsta dienesta direktore;

Jēkabs Krieviņš, Hipotēku bankas valdes priekšsēdētāja vietnieks;

Indulis Jansons, Latvijas Lauksaimniecības Kooperatīvu asociācijas valdes priekšsēdētājs;

Mārtiņš Cimermanis, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs;

Raitis Ungurs, Latvijas Jauno Zemnieku kluba valdes priekšsēdētājs.

Pieteikumi un konkursa nolikums ir atrodami www.zemniekusaeima.lv vai rakstot uz e-pastu: birojs@zemniekusaeima.lv ar norādi „Jauno lauksaimnieku konkursam”.Atbildīgais
Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete kopā ar Latvijas Avīzi un Zemnieku Saeimu

Izziņas
Papildus informāciju var saņemt Zemnieku saeimas birojā Rīgā, Republikas laukumā 2, 501. kabinetā vai zvanot pa tālruni 67027044.

Zemnieku Saeima (ZSA)

x

Paroles atgadināšana