Visas NVO

Lauksaimniecības kooperatīvi gandarīti par eiro ieviešanas pozitīvajiem aspektiem

Sabīne Puķe, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA)
10.07.2014

Kopīgi ar citiem Ekonomikas ministrijas sadarbības partneriem eiro ieviešanā, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) šodien, 10. jūlijā,  atzīmēs paveikto kampaņas "Godīgs eiro ieviesējs" laikā. LLKA biedri - lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības graudu, piena un dārzeņu nozarēs norāda uz vairākiem būtiskiem ieguvumiem, Latvijai pievienojoties eiro zonai.

Indulis Jansons, LLKA un LPKS "VAKS" valdes priekšsēdētājs: "Mēs kā eksportējošs lauksaimniecības uzņēmums viennozīmīgi esam tikai ieguvēji no eiro ieviešanas. Ieguvumi ir divējādi - gan ekonomiskie, gan politiskie. No ekonomiskā viedokļa, mums vairs nav jāmokās ar valūtas konvertāciju, jāuztur vairāki bankas konti, jāpiedzīvo valūtas svārstības - piemēram, iepriekšējos gados svārstoties LVL un EUR, mēs zaudējām ievērojamas summas. Otrs, ne mazāk būtiskais ir politiskais ieguvums - pievienojoties eirozonai, mēs viennozīmīgi esam izdarījuši pareizo izvēli, turpinot ciešāku integrāciju Eiropas Savienībā, tas nav vieglākais ceļš, bet stabilākais gan. It īpaši apzināmies to šobrīd, vērojot notikumus Ukrainā, gribas cerēt, ka Latvijā šāds scenārijs nebūtu iespējams."

Edīte Strazdiņa, KS "Mūsmāju dārzeņi" valdes priekšsēdētāja: "Šī pusgada laikā izjūtam finansiālu ieguvumu tieši norēķinos, un tie viennozīmīgi ir daudz ātrāki - ja agrāk Baltijas valstu līmenī naudas pārskaitījumi prasīja vismaz nedēļu, tad tagad tie paši procesi notiek vienas, maksimāli divu dienu laikā. Uzskatu, ka arī tiešajā tirdzniecība ar valūtas nomaiņas procesiem, esam tikuši galā ļoti veiksmīgi."

Ilze Aizsilniece, LPKS "Piena ceļš" valdes priekšsēdētāja: "Mūsu uzņēmumā eksports sastāda ļoti būtisku realizācijas daļu, tādēļ arī pozitīvi izjūtam ekonomiju uz valūtas konvertāciju, taču par konkrētiem skaitļiem varēsim runāt, kad būs noslēdzies pirmais gads eirozonā. Svarīgi, ka līdz ar pievienošanos eirozonai, jūtam arī lielāku uzticību no ārvalstu sadarbības partneriem - šogad mūsu eksporta rādītāji būtiski aug, un, iespējams, viens no faktoriem ir tieši atrašanās eirozonā."

Atgādinām, ka pirms gada, 2013.gada 13.jūlijā, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija iesaistījās uzņēmēju iniciatīvā "Godīgs eiro ieviesējs", kuras mērķis ir veicināt godprātīgu un caurskatāmu eiro ieviešanu Latvijā.

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA)

x

Paroles atgadināšana