Ārzemju tirgos

Krievija aizliedz dzīvu cūku un cūku produktu ievešanu no Latvijas

AgroPols
08.05.2014

Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests "Rosseļhoznadzor" aizliedzis dzīvu cūku un cūku produkcijas ievešanu no Latvijas, teikts dienesta paziņojumā.

Aizliegums stājies spēkā trešdien, 7. maijā, un tas tiek skaidrots ar situācijas pasliktināšanos attiecībā uz klasiskā cūku mēra izplatību.

"Eiropas Savienība kopumā ir nelabvēlīgs reģions klasiskā cūku mēra gadījumā," paziņojis "Rosseļhoznadzor" vadītāja vietnieks Aleksejs Aleksejenko.

Latvijas cūku un cūku valsts produkcijas ievešanas aizlieguma atcelšana atkarīga no situācijas izmaiņām Latvijā, apgalvojis Aleksejenko.

Kā ziņots, šā gada 31. martā stājās spēkā Krievijas noteiktais aizliegums cūkgaļu saturošu gaļas izstrādājumu importam no Lietuvas un Polijas saistībā ar abu valstu teritorijā atklātajiem citas bīstamās kaites - Āfrikas cūku mēra - gadījumiem. Iepriekš šādu aizliegumu jau noteikusi Baltkrievija.

Janvārī, kad Āfrikas cūku mēris tika atklāts Lietuvas dienvidos, Krievija pārtrauca dzīvu cūku un cūkgaļas ievešanu no visas Eiropas Savienības.

Krievijas noteiktie ierobežojumi dzīvu cūku un cūkkopības produkcijas ievešanai no Latvijas mūsu valsts cūkkopjus neietekmēs, ceturtdien, 8. maijā Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta Panorāma» teica Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis.

Viņš atgādināja, ka klasiskais cūku mēris Latvijā uzliesmoja 2012. gada beigās. «Šis Krievijas aizliegums principā neko nemaina. Arī uz šo brīdi Latvija uz Krieviju dzīvas cūkas neved, tāpat kā pārējās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, un arī termiski neapstrādātus cūkgaļas produktus neviena ES dalībvalsts neved,» teica Balodis.

PVD ģenerāldirektors nepiekrita, ka situācija saistībā ar cūku mēra izplatību Latvijā pasliktinās. «Par pasliktināšanos runāt ir pāragri un tam īsti nav iemesls, jo notiek vakcinācija. Protams, meža dzīvniekos šo slimību ātri apkarot nav iespējams. Katru gadu ir vairāki gadījumi, kad mēs konstatējam šo slimības vīrusu. Jārēķinās, ka vakcinācijas kampaņai būtu jānotiek vismaz trīs gadus, lai mēs runātu par kaut kādu sekmīgu iznākumu,» norādīja Balodis.

Kā iepriekš norādīja Māris Balodis, ņemot vērā sarežģītās Krievijas Federācijas un Ukrainas attiecības, sarunas par dzīvu cūku un cūkgaļas eksporta atjaunošanu uz Krieviju varētu ieilgt vairāku gadu garumā, neraugoties uz Latvijas un citu Eiropas Savienības (ES) atbildīgo dienestu centieniem panākt situācijas normalizēšanos.

AgroPols

x

Paroles atgadināšana