Pieredze

Ukrainas lauksaimnieki izmantos Latvijas pieredzi

Ilze Rūtenberga-Bērziņa, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC)
13.11.2015

Lai iepazītu Latvijas pieredzi fermu darba organizācijā, veterinārā un meža dienesta darbībā, kā arī lauku tūrisma nozarē, šonedēļ mūsu valstī viesojās Ukrainas lauksaimniecības eksperti.

Vizīte notika Valsts Attīstības sadarbības politikas plāna ietvaros realizētā projekta "Zināšanu un pieredzes pārnese ES likumdošanas ieviešanā lauksaimniecības konsultāciju sistēmas izveidei un lauku teritoriju līdzsvarotai attīstībai Ukrainā" laikā. Ar dažādo nozaru pārstāvjiem ukraiņus iepazīstināja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) speciālisti.

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: "Šis bija pirmais Latvijas pilnībā finansētais palīdzības projekts ukraiņiem. Decembra sākumā plānota vēl 20 cilvēku vizīte Latvijā. Viņi pārstāvēs kooperatīvus un vietējās pašvaldības, kas strādā ar lauksaimniekiem. Esmu pārliecināts, ka ukraiņiem mūsu pieredze noderēs, un mēs labprāt tajā dalīsimies."

Romāns Lisenko, Ukrainas Agrārās politikas un pārtikas ministrijas Starptautiskās sadarbības departamenta galvenais speciālists: "Šī vizīte ir ļoti savlaicīga, jo tuvojas līguma ratifikācija starp Ukrainu un Eiropas Savienību. Nozīmīgākais, ko guvām - izpratni par to, kā mazās saimniecības pielāgojamas darbam ES tirgū, kā šajā jautājumā var palīdzēt un darbojas kooperācija kā mazajiem ražotājiem, tā piensaimniekiem. Kooperācija Ukrainai ir īpaši būtiska, jo mums ir vairāki miljoni mazo piensaimniecību, kuras nav kooperatīvos, līdz ar to nevar iziet ES vai pasaules tirgos. Esam priecīgi par iespēju redzēt to, kā ar lauksaimniekiem strādā LLKC konsultanti. Cerams, spēsim šo pieredzi pārņemt, jo Ukraina jau vairākus gadus nesekmīgi cenšas izveidot šādu konsultantu tīklu".

Vizītes laikā ukraiņu delegācija apmeklēja SIA "Lestene" slaucamo govju fermu, Jaunpils pienotavu, kā arī iepazina Lauksaimniecības datu centra, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR un Pārtikas un veterinārā dienesta darba specifiku.

Šajā vizītē Ukrainu pārstāvēja Nacionālā zinātniska centra "Agrārās ekonomikas institūts", nevalstisko organizāciju un kooperatīvu, kā arī Viņņicas reģionālā Lauksaimniecības konsultāciju centra "Dorada" speciālisti.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC)

x

Paroles atgadināšana