Jaunumi ekonomikā

Jāturpina uzlabot Latvijas un Ukrainas saimnieciskā sadarbība

Aija Zariņa, AgroPols
03.06.2011

3. jūnijā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs darba vizītē Ukrainā Kijevā tikās ar Ukrainas agrārās politikas un pārtikas ministru Nikolaju Prisjažņuku, informēja ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dagnija Muceniece. Divpusējās tikšanās laikā abi ministri apsprieda jautājumus, kā uzlabot abu valstu sadarbību lauksaimnieciskās un pārtikas produkcijas savstarpējā tirdzniecībā.

„Tikšanās laikā ar Ukrainas kolēģi un viņa vadītās Ukrainas agrārās politikas un pārtikas ministrijas speciālistiem vienojāmies, ka jāturpina uzlabot abu valstu saimnieciskā sadarbība. Tuvākajā laikā Latvija un Ukraina plāno sagatavot un parakstīt memorandu par sadarbības uzlabošanu pārtikas drošības, veterinārijas, tirdzniecības un lauksaimnieciskās izglītības jomā. Ukrainas puse bija ieinteresēta Latvijas zivsaimnieciskās produkcijas importa palielināšanā, savukārt mēs vienojāmies par iespēju Latvijas cūkaudzētājiem Ukrainā iepirkt šai vasarai nepieciešamo daudzumu lopbarības graudu – kukurūzu, jo lopbarības jautājums, respektīvi – tās cenas, mūsu cūkkopības nozarei šobrīd ir ļoti aktuāls,” informē zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. Abi ministri arī apsprieda Latvijas ekspertu turpmāku atbalstu Ukrainai, lai šīs valsts ražotāji savu lauksaimniecisko produkciju varētu realizēt Eiropas Savienības tirgū. Tāpat arī panākta vienošanās par veicamajiem pasākumiem, kas uzlabotu Latvijas uzņēmēju darbības izvēršanu Ukrainā.

2010. gadā starp trešajām valstīm Ukraina bija piektā nozīmīgākā Latvijas lauksaimniecības, pārtikas un zivsaimniecības produktu eksporta galamērķa valsts – no Latvijas uz Ukrainu pag ājušajā gadā eksportēti lauksaimniecības, pārtikas un zivsaimniecības produkti 11,4 milj onu latu vērtībā, kas ir par 63 procentiem vairāk nekā 2009. gadā.

AgroPols

x

Paroles atgadināšana