Viedokļi

VID pieņēmis lēmumu par izpildes nodrošinājuma līdzekļu atcelšanu "Dobeles dzirnavniekam"

Kristaps Amsils, Dobeles dzirnavnieks
18.03.2016

Ceturtdien, 17. martā, "Dobeles dzirnavnieks" saņēma Valsts ieņēmumu dienesta (VID) lēmumu, ar kuru pilnā apjomā tiek atcelta izpildes nodrošinājuma līdzekļu piemērošana, t.i. - noņemts liegums "Dobeles dzirnavnieka" mantai.

Patlaban "Dobeles dzirnavnieks" turpina darbu pie pārsūdzības dokumentu sagatavošanas par VID audita rezultātā uzņēmumam veikto uzrēķinu.

Vēlos vēlreiz uzsvērt, ka "Dobeles dzirnavniekam" nav nodokļa parādu, uzņēmums vienmēr ir laikus un noteiktajā apjomā veicis nodokļu maksājumus. Par to var pārliecināties arī VID publiskojamo datu bāzē. VID lēmums ir saistīts nevis ar "Dobeles dzirnavnieka", bet gan uzņēmuma piegādātāju iespējamām negodprātīgām darbībām.

Šis gadījums ir izraisījis plašas diskusijas gan mūsu sadarbības partneru, gan citu nozares pārstāvju vidū, kas arī ir pauduši neizpratni par godprātīgajiem nodokļu maksātājiem uzlikto nesamērīgo atbildību piegādātāju ķēdes kontrolēšanā. Savā ziņā esmu gandarīts un ceru, ka pēdējā laika notikumi būs kā katalizators, lai valstī beidzot tiktu sakārtota nodokļu iekasēšanas sistēma un ieviesta reversā PVN maksāšanas kārtība graudaugu iepirkumos, par ko aktīvi esam iestājušies jau pāris gadus. Tomēr nožēlojams ir fakts, ka uzņēmumam jāmaksā ar savu reputāciju un jāpatērē tik daudz darba un enerģijas situācijas risināšanā.

"Dobeles dzirnavnieks" turpina ierasto darbu un pilda savas saistības gan pret darbiniekiem, gan sadarbības partneriem, tāpat kā līdz šim.

Dobeles dzirnavnieks

x

Paroles atgadināšana