Citi raksta

Apkaros nelegālo pārtikas un lauksaimniecības produktu tirdzniecību

Zemkopības ministrija
17.07.2009

Zemkopības ministrija vienojas ar iekšlietu ministriju kopīgi apkarot nelegālu lauksaimniecības produktu un pārtikas preču tirdzniecību. Lai pasargātu iedzīvotājus no nezināmas izcelsmes pārtikas produktiem? Varbūt - tomēr citu iemeslu dēļ?


16. jūlijā Zemkopības ministrijā (ZM), pēc ministra Jāņa Dūklava iniciatīvas, bija organizēta tikšanās ar iekšlietu ministri Lindu Mūrnieci, lai apspriestu kopīgu rīcību nelegālas lauksaimniecības produktu un pārtikas preču tirdzniecības apkarošanā. Zemkopības ministrs uzskata, ka nepieciešams veikt nopietnus pasākumus, lai pasargātu iedzīvotājus no nezināmas izcelsmes pārtikas produktiem, kas var būt nedroši un nekvalitatīvi, tādējādi apdraudot patērētāju veselību. Par šādu nelegāli tirgotu nezināmas izcelsmes pārtiku netiek arī maksāti nodokļi valsts budžetā.

Jānis Dūklavs, komentējot sarunas rezultātus, saka: „Atvieglojot tiešās pārtikas produktu tirdzniecības noteikumus, tomēr nepieciešama divkārt rūpīga raudzīšanās, lai tirdzniecībā nonāktu tikai droša pārtika. Tāpat rūpīgi jāseko, lai, veicot komercdarbību un tirdzniecību ar pārtikas un lauksaimniecības precēm, netiktu apieta nodokļu nomaksa. Tādējādi sadarbība ar visu iesaistīto dienestu speciālistiem - gan ar Iekšlietu ministrijas, Valsts ieņēmuma dienesta struktūrām, pašvaldībām - ir ļoti nepieciešama.”

Savukārt L. Mūrniece atzina, ka šādai kopīgai sadarbībai būs arī lielāka efektivitāte: „Līdz šim abu ministriju dienesti pievērsuši uzmanību tikai savā kompetencē esošajiem jautājumiem, bet šādas koordinācijas grupas izveide nodrošinās kompleksu un vienotu skatījumu uz nosauktajām problēmām, ievērojami paaugstinot visa kopējā darba efektivitāti. Ja būs nepieciešams, rosināsim pārskatīt arī attiecīgos soda mērus Administratīvo pārkāpumu kodeksā, lai pārkāpēji saņemtu adekvātu sodu.”

Ministri vienojās izveidot koordinācijas grupu, kas plānos un organizēs konkrēto struktūru rīcību nelegālās tirdzniecības apkarošanā. PVD kopā ar Ekonomikas policiju, Valsts policiju, Finanšu policiju un citām kontroles institūcijām veiks reidus tirdzniecības un loģistikas vietās, pārbaudot gan produkcijas kvalitāti, gan dokumentācijas atbilstību un konkurences prasību ievērošanu, kā arī sekojot līdzi ne tikai vietējo ražojumu atbilstībai patērētāju drošībai, bet arī uzraugot, vai importa produkcija ir ievesta legāli.

Ministri vienojās, ka koordinācijas grupa tiks izveidota nedēļas laikā.

Sanāksmē piedalījās Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Andris Dzenis, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Ints Ķuzis, Ekonomikas policijas pārvaldes priekšnieks Gatis Gudermanis, VID ģenerāldirektors Dzintars Jakāns, VID Finanšu policijas pārvaldes direktors Jānis Kalugins, PVD ģenerāldirektors Mareks Samohvalovs un VAAD direktors Ringolds Arnītis.

Avots: ZM informācija

Zemkopības ministrija

x

Paroles atgadināšana