Kooperācija

LATRAPS biedri atbalsta investīcijas SIA "Latvijas piens"

Sabīne Puķe, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA)
22.07.2014

17. jūlijā notikušajā lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības " LATRAPS " biedru kopsapulcē, zemnieki atbalstīja finanšu līdzekļu investēšanu trīs Latvijas zemnieku kooperatīviem piederošajā piena pārstrādes rūpnīcā " Latvijas piens ". Kā ziņots iepriekš, lai veicinātu piena pārstrādes rūpnīcas straujāku attīstību un aktīvāku eksporta tirgu apgūšanu, tās īpašnieki lēma par investīciju piesaisti, primāri tās meklējot kooperācijas iekšienē.

Kā norāda LPKS " Latraps " ģenerāldirektors Edgars Ruža, biedru apsvērumi atbalstīt kooperatīviem piederošo piena pārstrādes uzņēmumu bijuši vairāki. E.Ruža: "Pirmkārt, ir svarīgi, ka spējam saglabāt Latvijas izcelsmes uzņēmumus mūsu pašu rokās, pārāk daudz jau esam pārdevuši ārvalstu investoriem. Otrkārt, raugoties no biznesa viedokļa, tas ir jauns uzņēmums ar lielu attīstības potenciālu, un mēs redzam, ka investīcijas dos atdevi jau tuvākajā laikā. Treškārt, Latvijas lauksaimniecības kooperācijai kopumā šāda integrācija dod papildus bonusu, lai veiksmīgāk nodrošinātu uzņēmumu konkurētspēju ārvalstu tirgos."

SIA " Latvijas piens " dibinātāji ir piensaimnieku kooperatīvi "Trikāta KS", "Dzēse" un " Piena partneri", apvienojot gandrīz 600 saimniecības visā Latvijā . LPKS "Trikāta KS" valdes priekšsēdētājs Uldis Krievārs augstu novērtē graudkopju vakardienas balsojumu un izprot, ka lēmums nav bijis viegls. U.Krievārs: "Apzinoties, ka rūpnīcas turpmākajai attīstībai ir nepieciešamas investīcijas no ārpuses, mēs primāri uzrunājām graudkopības kooperatīvus, kā lielāko no tiem - LPKS " Latraps ", jo tieši viņi ir tie, kas novērtē kooperācijas nozīmi Latvijas lauksaimniecības attīstībā. " Latraps " investīcijas palīdzēs jau tuvākajā laikā realizēt virkni ar projektiem, kuri ļaus uzlabot siera ražošanas procesu, kā arī realizēt sieru uz labiem ekonomiskiem nosacījumiem, jo tam ir nepieciešami apgrozāmie līdzekļi."

Piensaimnieku kooperatīva "Dzēse" vadītājs Māris Petrēvics ir gandarīts par " Latraps " biedru ticību piena rūpnīcas izaugsmei un cer uz pozitīvām izmaiņām, līdz ar kooperatīva ienākšanu " Latvijas piens ". M.Petrēvics: "Ieguvums, manuprāt, nav izmērāms tik daudz naudas izteiksmē, cik tieši " Latraps " reputācijai un tās vadītāja Edgara Ružas autoritātei biznesa un valsts institūciju vidē. Uzskatu, ka tieši E.Ružas talants un pieredze mums palīdzēs sasniegt plānotos mērķus."

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA)

x

Paroles atgadināšana