Kooperācija

LLKC paraksta sadarbības līgumu ar Čerņigovas lauksaimniekiem

Ilze Rūtenberga-Bērziņa, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC)
04.10.2016

Lai palīdzētu ukraiņu mazajām un vidējām piena lopkopības saimniecībām efektīvāk sasniegt Eiropas Savienības kvalitātes standartus, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) pirmdien, 3. oktobrī, parakstīja sadarbības līgumu ar Čerņigovas (Ukraina) apgabala lauksaimnieku un sabiedriskajām organizācijām.

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: "Mūsu sadarbība ar Čerņigovas apgabalu aizsākusies jau sen - 1999.gadā. Šajā laikā ne reizi vien esam dalījušies pieredzē, kā palīdzēt lauksaimniekiem atjaunot lauku vidi vai saglabāt kultūras mantojumu. Tādēļ prieks, ka savā ceļā uz tuvināšanos Eiropas Savienībai ukraiņi izvēlējušies pārņemt un izmantot tieši Latvijas un arī LLKC pieredzi."

Ukrainas lauksaimniecības eksperti Latvijā uzturēsies trīs dienas, piedaloties seminārā, kurā iepazīsies ar Latvijas mazo un vidējo piena lopkopības saimniecību pieredzi. Pieredzes apmaiņa ietvers kā teorētiskās mācības par veterināro uzraudzību, piena kvalitātes un kooperācijas principiem, tā praktiskus saimniecību un kooperatīvu apmeklējumus.

Ukraiņi apmeklēs tādus kooperatīvus kā "Straupe", "Pienupīte", "Piena Ceļš", "Mūsmāju Dārzeņi", kā arī tiksies ar LLKA valdes priekšsēdētāju Induli Jansonu un speciālistiem no PVD un LDC. 5.oktobrī paredzēta tikšanās ar Zemkopības ministru Jāni Dūklavu.

Novembrī sadarbība un pieredzes nodošana turpināsies jau Čerņigovas apgabalā, kur izveidotas vairākas demo saimniecības, kurās veiks praktisku piena kvalitāti veidojošo faktoru izpēti un sniegs atzinumu par rezultātiem. Dalībniekus nodrošinās arī ar praktisku rokasgrāmatu, kurā apkopotas vadlīnijas piena kvalitātes standartu sasniegšanai un tālākai patstāvīgai darbībai, kā arī ar sešiem klēpja datoriem.

Vizīte tiek īstenota sadarbībā ar Ārlietu ministriju, attīstības sadarbības plāna ietvaros.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC)

x

Paroles atgadināšana