Kooperācija

Ukrainas lauksaimnieki: Vizīte Latvijā bija aizraujoša

Ilze Rūtenberga-Bērziņa, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC)
12.10.2016

"Vienkāršība, profesionalitāte, atklātība un pārredzamība," šādi Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) aizvadītajā nedēļā organizēto vizīti Latvijā novērtēja Ukrainas lauksaimnieki.

Rimma Oleksenko, Ukrainas sabiedriskās organizācijas "Sabiedrības attīstības veicināšanas centrs" vadītāja: "Īpaši vērtīga mums šķita jūsu kooperatīvu pieredze kooperācijas pamatprincipos. Tieši tādēļ vērtīgas diskusijas raisījās tikšanās laikā ar Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) valdes priekšsēdētāju Induli Jansonu un kooperācijas eksperti Latvijā Edīti Strazdiņu. Viņi ļoti uzskatāmi demonstrēja kvalitātes standartu daudzveidību un nepieciešamību, ieejot ES tirgū."

Vizītes ietvaros Ukrainas lauksaimnieki apmeklēja kā valsts iestādes - Pārtikas un veterināro dienestu (PVD), Lauksaimniecības datu centru (LDC) un Zemkopības ministriju. Tiekoties ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu, delegācija iepazinās ar piena lopkopības saimniecībām, apmeklējot lauku saimniecības un kooperatīvās sabiedrības - PKS "Straupe", z/s "Vienotnes", z/s "Lejasriepji" . Viesi piedalījās arī praktiskos demonstrējumos. Īpašu atzinību izpelnījās LLKC konsultanta - veterinārmedicīnas eksperta Daiņa Arbidāna aizrautīgais demonstrējums MPS "Vecauce".

Dainis Arbidāns: "Ukraiņi atzina, ka pirmo reizi darbībā redz slaukšanas robotu - pie viņiem tādu neizmantojot. Patiesu pārsteigumu viņos raisīja arī piena kvalitāte pie tik liela izslaukuma, kāds ir Vecaucē - 11 tūkstoši tonnu gadā, kā arī manis demonstrētais barības sijātājs, ko izmantojam barības kvalitātes noteikšanai."

Ukrainas delegācija apmeklēja Latviju, īstenojot LLKC projektu "Mazo un vidējo piena lopkopības saimniecību kapacitātes celšana ES kvalitātes standartu sasniegšanai Čerņigovas reģionā, Ukrainā". Projektu finansē no Latvijas divpusējai attīstības sadarbībai paredzētajiem finanšu līdzekļiem un īsteno divos posmos - ar Ukrainas lauksaimniecības ekspertu vizīti Latvijā, kas notika no 3.-8.oktobrim un praktisku četru dienu semināru novembrī, kad Čerņigovas reģionā tiks izveidotas četras demonstrējumu saimniecības.

Andis Kursītis, LLKC Tālākizglītības nodaļas vadītājs: "Šajā projektā liekam akcentu uz praktisku un izmērāmu atbalstu Ukrainas lauksaimniekiem. Projekta galvenais uzsvars - palīdzēt Ukrainas mazajiem un vidējiem zemniekiem sasniegt ES līmeņa piena kvalitāti."

Projekta sadarbības partneri no Ukrainas ir sabiedriskā organizācija "Sabiedrības attīstības veicināšanas centrs" un Čerņigovas Reģionālās Valsts pārvaldes Lauksaimniecības attīstības departaments.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC)

x

Paroles atgadināšana