Labās ziņas

Konkursa "Sējējs - 2014" apbalvojumi pasniegti

Ilze Vabole, AgroPols
18.09.2014

Trešdien, 17. septembrī, Vidzemes koncertzālē "Cēsis" zemkopības ministrs Jānis Dūklavs sveica konkursa "Sējējs - 2014" laureātus un vecināšanas balvu saņēmējus - lauksaimniekus, lauku uzņēmējus, mazpulkus un zinātniekus lauksaimniecībā, informēja ZM sabiedrisko attiecību speciāliste Viktorija Kalniņa. Tāpat pasākuma laikā pasniedza balvu par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.

Šogad laureātu nosaukumus, diplomus un balvas piešķīra sešās konkursa nomināciju grupās. Laureāta nosaukums konkursa grupā "Gada lauku saimniecība" tika piešķirts Tukuma novada sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Kalnāji" un tās vadītājam Vladislavam Butānam. Konkursa grupā "Gada uzņēmums pārtikas ražošanā" par labāko atzīta Tukuma novada akciju sabiedrība "Tukuma piens", tās vadītājs Ints Poškus.

Konkursa grupā "Ģimene lauku sētā" šogad laureāta titulu ieguva Rēzeknes novada zemnieku saimniecība "Zemīši", kurā saimnieko Onužānu ģimene. Par veiksmīgāko jauno zemnieku atzīts Balvu novada sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Nagi un ragi" īpašnieks Viesturs Luksts, bet nosaukumu "Rītdienas sējējs - mazpulks" ieguva Neretas novada 116. Neretas mazpulks, tā vadītāja Lidija Ozoliņa. Par labāko zinātnisko darbu lauku attīstībai šogad atzīts vairāku zinātnieku - autoru kolektīva izstrādāts darbs "Latvijas iedzīvotāju pārtikā lietojamās gaļas raksturojums".

Balva "Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā" šogad piešķirta agronomei Agitai Pāvulei, kura ar savu profesionālo darbu sekmējusi augšņu auglības uzlabošanu, līdz ar to visu savu mūžu veltījusi Latvijas lauksaimniecības attīstībai. Veicināšanas balvas un diplomus kopumā saņēma 12 konkursa dalībnieki visās konkursa grupās.

Vairāk informācija par konkursu un tā dalībniekiem pieejama Zemkopības ministrijas mājaslapas sadaļā "Sējējs - 2014".

Konkursa "Sējējs" apbalvojumu pasniegšana kļuvusi par vienu no nozīmīgākajiem lauksaimnieku pasākumiem, bet laureāta nosaukums "Sējējs" - par priekšzīmīga darba apliecinājuma zīmi.

AgroPols

x

Paroles atgadināšana