Labās ziņas

"Food Union" godina labākos piena piegādātājus 2015.gadā

Linda Mežgaile, Food Union
07.03.2016

Piektdien, 4.martā, svinīgā ceremonijā Valmieras Drāmas teātrī vadošā piena pārstrādes grupa Latvijā Food Union godināja labākos ražotņu AS Rīgas piena kombināts, AS Valmieras piens un SIA Rīgas piensaimnieks svaigpiena piegādātājus 2015.gadā. Zemnieki tika godināti par ievērojamiem panākumiem savu saimniecību ražošanas efektivitātes uzlabošanā un attīstībā, kā arī par pienesumu Latvijas piensaimniecības attīstībai kopumā. Pasākums pulcēja 300 zemniekus no visas Latvijas.

Kopumā septiņās nominācijās - Par nozīmīgu ieguldījumu piensaimniecības attīstībā Latvijā, Par efektīvu saimniekošanu un un kvalitatīvu svaigpiena ražošanu, Par lielāko svaigpiena daudzuma piegādi, Par veiksmīgu sadarbību un aktīvu iesaisti piensaimniecības veicināšanā, Par ilglaicīgu un lojālu sadarbību, Par centību un nominācijā Latvijas piensaimniecības patrioti - Food Union apbalvoja 31 piena piegādātāju no visas Latvijas.

"Food Union ik dienu sadarbojas ar vairāk nekā 400 zemnieku saimniecībām un svaigpiena piegādātājiem. Šajā gadā to pulks ir kļuvis vēl kuplāks līdz ar Rīgas piensaimnieka pievienošanos Food Union grupai. Visiem šiem saimniekiem, viņu ģimenēm un palīgiem vēlos teikt lielu paldies par sadarbību un ieguldījumu vislabākās piena kvalitātes un visaugstākās ražošanas efektivitātes sasniegšanā, jo tieši ar viņu pašaizliedzīgo darbu sākas Latvijā iecienītāko Food Union produktu veiksmes stāsts," saka Food Union padomes priekšsēdētāja vietnieks Harijs Panke.

"Ir apsveicama "Food Union" tradīcija sveikt tos Latvijas lauksaimniekus - piena ražotājus, kas uzņēmumam ir bijuši uzticami sadarbības partneri un nodrošinājuši stabilas svaigpiena piegādes. Pēdējo pusotru gadu piena ražošanas un pārstrādes nozare piedzīvo grūtākus laikus, kad strauji samazinājusies piena iepirkuma cena piena ražotājiem un sarukuši tirgus apjomi piena pārstrādātājiem. Zemkopības ministrija ir daudz darījusi, lai sniegtu atbalstu piena nozarei. Rezultātā arī šajā sarežģītajā situācijā ir vērojamas pozitīvas tendences. Ir sākts piena produktu eksports uz jaunām 19 valstīm un kāpinājies eksporta apjoms uz jau esošajiem noieta tirgiem. Novēlu visiem Latvijas piena ražotājiem un pārstrādātājiem arī turpmāk ražīgu darbu," uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

"Šis laiks piena nozarē ir raksturīgs ar to, ka gan pasaules tirgū, gan vietējā vērojams piena produktu pārpalikums. Rezultātā samazinās produktu cenas, kas neglābjami pazemina arī piena kā izejvielas cenu. Šādos apstākļos kā piena ražotājam, tā piena pārstrādātājam neklājas viegli. Šis ir tas brīdis, kad piena pārstrādātājam ar piena ražotāju jāsadarbojas vēl ciešāk nekā līdz šim, īpašu uzmanību pievēršot piena kvalitātei un ražošanas efektivitātei. Tieši tāpēc Latvijas Piensaimnieku Centrālā Savienība Food Union sadarbības partneru gada balvas 2015 ietvaros īpaši godināja tos piena ražotājus, kuri jau šobrīd pierādījuši, ka spēj efektīvi saimniekot un saražot jo īpaši kvalitatīvu pienu," Food Union zemniekus sveica Latvijas piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Nominācijā "Par nozīmīgu ieguldījumu piensaimniecības attīstībā Latvijā" apbalvojumus saņēma SIA Kalnāji īpašnieks Vladislavs Butāns Tukuma novadā, SIA Agro-Kaķenieki īpašnieks Vasilijs Pravdivecs Dobeles novadā, SIA Pampāļi īpašnieks Jānis Vaļko Saldus novadā, A/S LIS Latgale īpašniece Valentīna Sarkane no Viļānu novada un J. Gierkena Z/S īpašnieks Juris Gierkens no Krimuldas novada.

Nominācijā "Par efektīvu saimniekošanu un kvalitatīva svaigpiena ražošanu" apbalvojumus saņēma Z/S Pauguri īpašnieks Uldis Innis no Priekules novada, Z/S Silmalas īpašniece Anita Veinberga no Krimuldas novada, Z/S Mazdzērvītes īpašnieks Jānis Ločmelis Kocēnu novadā, Z/S Kalntontes īpašnieks Aigars Kalve Rūjienas novadā un Z/S Zilūži īpašnieks Jānis Grasbergs no Kocēnu novada.

Nominācijā "Par lielāko svaigpiena daudzuma piegādi" apbalvojumu saņēma SIA Agrofirma Zelta Druva īpašnieks Edgars Silakalns no Dobeles novada.

Nominācijā "Par veiksmīgu sadarbību un aktīvu iesaisti piensaimniecības veicināšanā" tika apbalvoti Z/S Kalndunduri īpašnieks Viesturs Liepiņš no Krimuldas novada, Z/S Rīti īpašnieks Ēriks Mediss no Alūksnes novada, SIA Sidgunda 2 īpašnieks Normunds Kalniņš no Mālpils novada, Z/S Kalnblāķi īpašnieks Artis Janelis no Mazsalacas novada un Z/S Dzintari īpašnieks Andrejs Kārklis no Kocēnu novada.

Nominācijā "Par ilglaicīgu un lojālu sadarbību 2015.gadā" tika godināti Z/S Madaras īpašnieks Jānis Rancāns no Ogres novada, Z/S Ūdri īpašnieks Ēriks Kreitūzis no Limbažu novada, Z/S Dambjupītes īpašnieks Ivo Cinglers Alūksnes novadā, Z/S Palejkalni īpašniece Silvija Miščenko Aizkraukles novadā un Z/S Cerības-2 īpašniece Ameļa Jablonska Ozolnieku novadā.

Nominācijā "Latvijas piensaimniecības patrioti" tika apbalvoti SIA Bormaņi īpašnieks Jānis Miezītis no Kokneses novada, Z/S Apsītes īpašniece Ranta Šmita Beverīnas novadā, A/S Viļānu SIS īpašnieks Leopolds Zunda Viļānu novadā, Z/S Ceipi 1 īpašniece Diāna Vašuta no Burtnieku novada un Z/S Kadiķi M.A. īpašnieks Mārtiņš Augstkalnietis Alūksnes novadā.

Latvijas Lauksaimniecības konsultāciju centra Valmieras biroja nominācijā "Par centību" tika apbalvoti Z/S Mareņi īpašnieks Didzis Liepiņš, Z/S Zīvāni īpašniece Māra Jēgere, Z/S Avoti īpašniece Daiga Logina, Z/S Virši īpašnieks Andrejs Bērziņš un Z/S Tiltgaļi īpašnieks Māris Bošs. Apbalvojumus šajā nominācijā pasniedza LLKC Valmieras biroja vadītāja Daiga Siliņa.

Food Union

x

Paroles atgadināšana