Briseles koridoros lemj par mums

ZM sniegs EK papildu argumentus atbalsta nepieciešamībai Latvijas lauksaimniekiem par ziemā izpostītajiem sējumiem

Dagnija Muceniece, LR Zemkopības ministrija (ZM)
15.04.2014

Pirmdien, 14. aprīlī, Zemkopības ministrija Luksemburgā vērsās ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē ar lūgumu īstenot ārkārtas pasākumus, sniedzot atbalstu Latvijas laukaugu (graudi un rapsis) audzētājiem, kas pēc nelabvēlīgās 2013./2014. gada ziemas bargajiem kailsaliem ir nonākuši kritiskā situācijā.

Jau ziņots, ka 2013./2014. gada ziemā bija ļoti nelabvēlīgi laikapstākļi ziemājiem, gandrīz visā Latvijas teritorijā izsaluši līdz 80 procentiem ziemāju, atsevišķos reģionos izsaluši pat 98 procenti ziemāju. Netipiskie laikapstākļi, kad vairākas nedēļas pieturējās ļoti stiprs kailsals, ir nodarījuši būtisku postu Latvijas laukaugu nozarei. Situāciju vēl kritiskāku dara apstāklis, ka pērnruden Latvijā ar ziemājiem apsētas rekordlielas tīrumu platības.

Jau ziņots, ka, apkopojot un izvērtējot datus par zaudējumiem Latvijas lauksaimniekiem saistībā ar 2013./2014. gada ziemā nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ izpostītajiem ziemāju sējumiem (ziemāji lielās platībās ir gājuši bojā vai smagi cietuši), Zemkopības ministrija tuvākajā laikā vērsīsies Eiropas Komisijā ar papildu argumentiem, lai Latvijas lauksaimniekiem būtu iespējas saņemt  atbalstu par sējumu postījumiem.

LR Zemkopības ministrija (ZM)

x

Paroles atgadināšana