Briseles koridoros lemj par mums

Latvijas prezidentūra ES neformālajā Padomē Latvijā rosinās apspriest bioloģisko lauksaimniecību

Kristīne Rīna, LR Zemkopības ministrija (ZM)
27.05.2015

Rīgā pirmdien un otrdien, 1.jūnijā un 2.jūnijā, notiks neformālā ES Lauksaimniecības ministru padome, kurā Latvijas prezidentūra rosinās diskusijas par esošo situāciju bioloģiskajā lauksaimniecībā un tās attīstību Eiropas Savienībā.

Latvijas prezidentūras neformālās sanāksmes temats ir "Bioloģiskās ražošanas ilgtspēja, izaugsme un patērētāju vajadzības pirms un pēc 2020.gada". Prezidentūra ir sagatavojusi diskusiju materiālu par esošo situāciju bioloģiskajā lauksaimniecībā un tās attīstību Eiropas Savienībā. Dalībvalstis tiks lūgtas izvērtēt, kuri no līdzšinējiem politikas instrumentiem bijuši veiksmīgi bioloģiskās lauksaimniecības problēmu risināšanā un kādi instrumenti būtu piemērojami arī nākotnē.

Latvijas zemkopības ministrs Jānis Dūklavs neformālajā ES Lauksaimniecības ministru sanāksmē Latvijā viesos uzņems Eiropas Parlamenta Lauksaimniecības un lauku attīstības komitejas vadītāju Česlavu Adamu Siekierski (Czesław Adam Siekierski), Eiropas Komisijas Lauksaimniecības un lauku attīstības komisāru Filu Hoganu (Phil Hogan), ES dalībvalstu lauksaimniecības ministrus un amatpersonas, kā arī ES nevalstisko organizāciju pārstāvjus.

Iespējams, ka diskusijas skars arī bioloģiskās regulas priekšlikumu. Nu jau trīs prezidentūru garumā Padome strādā pie šīs tehniski sarežģītās regulas, lai panāktu pietiekami skaidru Padomes nostāju un uzsāktu trialogus ar Eiropas Parlamentu. Jautājums visiem ir nozīmīgs, un ir sagaidāms, ka dalībvalstu lauksaimniecības ministri vēlēsies izteikties arī par to.

Neformālās Padomes laikā tās dalībnieki apmeklēs Valgundes pagasta bioloģisko saimniecību "Buku audzētava".

LR Zemkopības ministrija (ZM)

x

Paroles atgadināšana